REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 28 d. 15:01

Migracijos departamento perspėjimas Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams: skambučiai apie galimą deportaciją yra melagingi

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


293397

Migracijos departamentas perspėja apie socialiniuose tinkluose plintančią melagingą informaciją neva Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai sulaukia skambučių apie gresiančią deportaciją.

„Migracijos departamentas oficialiai įspėja, kad šie skambučiai yra melagingi, o įstaigos darbuotojai neskambina Lietuvoje esantiems užsieniečiams ir telefonu nepraneša nei apie neva keliamas grėsmes, nei apie deportaciją. Informacija apie Migracijos departamento sprendimus užsieniečiams yra teikiama elektroninėmis MIGRIS žinutėmis“, – pabrėžiama departamento išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Skelbiama, kad Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams skambinantys ir „migracijos darbuotojais“ prisistatantys telefoniniai sukčiai teigia, kad „užsieniečių buvimas Lietuvoje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“, „jiems gresia deportacija“, „imigrantams privalu išvykti iš šalies, tačiau reikia prisistatyti į klientų aptarnavimo skyrių Vilniuje“ ir pan. Tai, pabrėžia Migracijos departamentas, yra melagingi pranešimai.

Tokių skambučių sulaukusiems asmenims patariama visapusiškai įvertinti situaciją ir pasitikrinti savo paskyras Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS. Jei jokių pranešimų iš Migracijos departamento negauta, užsieniečiui nereikia nei lankytis klientų aptarnavimo skyriuje, nei atlikti kokių nors papildomų veiksmų savo paskyroje.

Apie melagingus skambučius užsieniečiai raginami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei Lietuvos pareigūnams suteikti visą informaciją apie pokalbio turinį, skambučio aplinkybes ir pan.REDAKCIJA REKOMENDUOJA