REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2023 m. Kovo 22 d. 15:34

Miglė išžygiavo, aidint šimtams šalkauskiečių plojimų (vaizdo įrašas)

Šiauliai

Audronio Rutkausko nuotr.

Oksana LaurutytėŠaltinis: Etaplius.LT


262415

Kovo 22-oji Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijos bendruomenei, o kartu ir visam miestui, tapo istorine diena – smulki mergaičiukė, gimnazijos abiturientė ir šaulė Miglė Jankutė pėsčiomis išžygiavo į Kauną. Miglė pasiryžo įveikti 137 kilometrus – tiek metų šiemet sukanka nuo prof. Stasio Šalkauskio gimimo. Penkių dienų žygiu abiturientė įprasmins S. Šalkauskio atminimą ir gimnazijos 85-ąsias įkūrimo metines.

8 val. ryto kone visi S. Šalkauskio gimnazijos mokiniai, mokytojai, būrys žurnalistų visą savo dėmesį ir šypsenas padovanojo 18-metei Miglei. Kukliai besišypsanti ir be lašo jaudulio veide mergina paprastai atsakinėjo į klausimus, oriai priėmė draugų ir mokytojų pagyrimus, palinkėjimus, savo tėvų – Andželijaus ir Renatos – apkabinimus.

„Pirmą kartą mūsų gimnazijos gyvenime tokia iniciatyva. Man ir pačiai norisi jautriai kalbėti, nes Miglė įprasmina visas tas vertybes, kurias mokytojai ugdėme visus keturis metus. Pačiai esant mamai, labai rūpi, kad oras būtų palankus, kad žmonės, sutikti kelyje, būtų geri, kad Miglės sveikata, kad jos kojos kelyje atlaikytų“, – susijaudinusi kalbėjo S. Šalkauskio gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė.

Direktorė pabrėžė šiandien besididžiuojanti, kad dirba su tokiais žmonėmis, kurie ugdo tokias vertybes ir mokiniai jas perima. „Nes kartais kyla abejonių, ar tikrai pasiima vaikai tai, ką jiems duodame, ką jiems tikrai norime įskiepyti. Man Miglė šiandien įrodė, kad vertybės yra perduodamos ir vaikai jas pasiima“, – džiaugėsi L. Tamulaitienė.

Trečiadienį Miglė į kelią išėjo neabejodama, kad jai prireiks ir drąsos, ir ištvermės, pasiaukojimo, pasiryžimo, atkaklumo. „Tai – ateities įgūdžiai. Palinkėkime merginai sėkmės. O aš džiaugiuosi tyliai. Laikome suspaudę kumščius, kad tik pasisektų įgyvendinti idėją“, – kalbėjo gimnazijos direktorė.

Miglės žygis baigsis kovo 27 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, įstaigoje, kurioje S. Šalkauskis tapo paskutiniuoju nepriklausomos Lietuvos rektoriumi.

Pakeliui abiturientė aplankys Tytuvėnus, Betygalą, Ariogalą, Vilkiją. Ariogaloje – S. Šalkauskio gimtinėje – ji susitiks su Ariogalos gimnazijos mokiniais. Naktimis abiturientė nežygiuos – nakvos svečių namuose ar pas žmones, kurie, susižavėję merginos pasiryžimu, mielai sutiko priimti.

„Kitą savaitę Miglė grįš į pamokas. Tikrai bus labai smalsu išgirsti, kokie jos potyriai. Mes apie tai ilgai kalbėsime. Miglė ilgai bus mūsų gimnazijos pavyzdys“, – kalbėjo L. Tamulaitienė, pridurdama, kad S. Šalkauskio filosofija – žmogui svarbu ugdytis kūną, protą, sielą ir savo kūrybiškumą. Miglė visa tai ir įprasmins.

„Tai jos sunkaus iššūkio pradžia. Sėkmės, Migle. Tegul būna Dievas, žmonės ir oras tau palankūs“, – išlydint abiturientę, linkėjo gimnazijos direktorė.

Beje, šiais metais bus įteikta tryliktoji Stasio Šalkauskio premija. Šiaulių miesto savivaldybė, įprasmindama iškilaus šiauliečio profesoriaus, filosofo, pedagogo, VDU rektoriaus S. Šalkauskio atminimą, tęsdama Lietuvos kultūros fondo Šiaulių krašto tarybos ilgametę tradiciją, įsteigė jo vardo premiją už tautos kultūros, meno, filosofinės ir pedagoginės minties įprasminimą ir plėtojimą.

Nuo kovo 22 iki 27 d. pėsčiomis į Kauną žingsniuojančios Miglės Jankutės kelionės įspūdžiai skelbiami portale Etaplius.lt. Miglė pažadėjo kasdien filmuoti įdomiausius momentus, pakomentuoti ir juos atsiųsti redakcijai. Sekime drąsios žygeivės kelionę ir nuotykius drauge.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA