REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 23 d. 09:10

Miesto šventėje Vokietijoje - nemažai dėmesio teks ir Jurbarkui

Jurbarkas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


73205

Vokietijos miestą Krailsheimą jo šventės, kuri prasideda šeštadienį ir tęsis penketą dienų, proga jau pasiekė informacija apie Jurbarką ir simbolinės dovanos iš šio miesto partnerio. Jurbarkiečiai šventei „Tarptautinis Krailsheimas - draugai rytuose ir vakaruose“ išsiuntė jurbarkietiškos duonos, sūrių bei skilandžių.

Taip pat, anot Jurbarko rajono savivaldybės atstovų, nusiųstas sveikinimas, kurį parengti padėjo vokiečių kalbos žinovės Vida Paškauskienė ir Lina Maskolaitienė, Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos gimnazistai, Turizmo ir verslo centro vadybininkė Joana Reinolcaitė bei žurnalistė Janina Sabataitienė.

Šventės metu Krailsheime vyks pramoginiai renginiai, susitikimai-diskusijos, mecenatų ir įžymių to krašto žmonių priėmimas pas merą Kristofą Grimerį.

„Krailsheimas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su Jurbarku, Verdingtonu (JAV), Bilgorajumi (Lenkija) ir Pamjė (Prancūzija), todėl nemažai laiko mūsų draugai skirs visiems savo partneriams, o ypač prancūzams, su kuriais bendra veikla prasidėjo prieš 50 metų.

„Renginiuose apie bendradarbiavimą tarp Jurbarko ir Krailsheimo diskutuos ten gyvenanti Jurbarko komiteto Krailsheimo mieste pirmininkė Ligita Hofmann Upstas, grupė gerai mūsų kraštą pažįstančių vokiečių. Krailsheimą jau pasiekė mūsų informacija apie Jurbarko kraštą ir simbolinės lauktuvės“, - šventės išvakarėse pasakojo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Dokumentų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas Antanas Gvildys.

Jurbarko gyventojų vardu surašytame sveikinime pasidalinta prisiminimais apie gražią bendrystę tarp Jurbarko krašte gyvenusių lietuvių ir vokiečių, apie Mažojoje Lietuvoje vokiečių sodintus ąžuolus, apie Jurbarko parke tebeaugantį ąžuoliuką, kurį 2010 metais pasodino abiejų savivaldybių atstovai.

Sveikindamas Krailsheimo žmones, Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius pasidžiaugė, kad daug jurbarkiečių svečiavosi Krailsheime. Savo ruožtu kralsheimiečiai lankėsi Jurbarke. Meras palinkėjo abiem bendradarbiaujančioms pusėms ir toliau sėkmingai rūpintis draugyste. „Tegul Dievas laimina Krailsheimą ir Jurbarką, mus ir mūsų darbus„“, - tokiais žodžiais baigiamas jurbarkiečių sveikinimas bičiuliams iš Vokietijos.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA