REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių naktys'232023 m. Rugsėjo 9 d. 20:53

Miesto gimtadienio atidarymo šventė: Šiauliai šviečia jau 787 metus

Šiauliai

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

EtapliusŠaltinis: Šiaulių kultūros centras


277557

Rugsėjo 8 dieną triukšmingai pasitikta miesto šventė „Šiaulių dienos 787“. Vienu svarbiausiu gimtadienio akcentu tapo šventinė eisena ir motorizuotos kolonos paradas. Šiemet eisenoje dalyvavo apie 5000 dalyvių, o prie jų prisijungė garsi ir triukšminga motorizuota kolona, kurią sudarė daugiau nei 160 transporto priemonių.

Šiaulių miesto centrinio parko estrada buvo perpildyta nuo šiauliečių ir miesto svečių gausos, joje nuaidėjo šventės atidarymo renginys „Dainuojantys Šiauliai“, o Dainų parkas tapo stebuklinga vieta, kurioje buvo galima pasinerti į užburiantį magijos pasaulį. Mieste vyko ir daugiau renginių: netrūko festivalių, parodų, ekskursijų, edukacinių užsiėmimų ir kitų pramogų.

.Rugsėjo 8-ąją nuo pat ryto Šiaulių miesto gatvės atgijo. Visą dieną mieste vyko pagrindinio šventės organizatoriaus Šiaulių kultūros centro ir kitų miesto įstaigų organizuojami renginiai. Visą dieną veikė šventinis prekymetis, „Šiaulių turizmo gatvė 2023“, smalsuolių žvilgsnius prikaustė XIV vaikų ir jaunimo teatrų festivalio-kūrybinės laboratorijos „Baltoji varnelė“ programos pasirodymai, abejingų nepaliko ir mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2023“ bei ansamblių paradas „Crazzy accordion“.

Vienu svarbiausiu miesto šventės „Šiaulių dienos 787“ atidarymo akcentu tapo šventinė eisena ir motorizuotos kolonos paradas, kurioje žygiavo 5000 pėsčiųjų, šalia jų važiavo ir daugiau nei 160 transporto priemonių. Dalyviai nuotaikingai ir triukšmingai žygiavo nuo Žaliūkių g. iki Tilžės g., toliau keliavo Kaštonų alėją, kol pasiekė galutinį tašką – Šiaulių miesto centrinio parko estradą.

Didžiausia miesto kultūros erdvė po atviru dangumi atgijo iš naujo – čia skambėjo muzika, aidėjo juokas ir šurmuliavo žmonės – estrada tapo miesto šventės „Šiaulių dienos 787“ atidarymo renginio vieta. Pagrindiniu šventės akcentu tapo jau antrus metus organizuojamas Šiaulių miesto švietimo įstaigų chorų bei visų šiauliečių pasirodymas ir Gyčio Paškevičiaus bei Liudo Mikalausko atliekamos 3 dainos – „Lietuva“ (muzika ir žodžiai Kipro Mašanausko), „Mano kraštas“ (muzika Gyčio Paškevičiaus, žodžiai Erikos Drungytės) ir „Mūsų dienos kaip šventė“ (muzika Vytauto Kernagio, žodžiai Vytauto Kernagio, Salomėjos Nėries, Juozo Erlicko).

Po jungtinio choro pasirodymo koncertinę programą dovanojo kiekvieną kartą stebinanti, ryški, kokybiško humoro ir tikrų emocijų nestokojanti atlikėja Inga Jankauskaitė. Svajingus gitarų garsus ir gaivų vokalą demonstravo vilniečių grupė „Sisters on wire“. Vakaro pabaigoje sceną drebino ir šokti kvietė didžėjaus Mant Olin pasirodymas.

Rugsėjo 8-ąją startavo ir meninės vizijos festivalis „Magiškas parkas“, įkurdintas Dainų parke. Šiemet parkui dekoracijas kūrė menininkas iš Vokietijos Mushumanas, kuris suteikė lankytojams galimybę išvysti įmantrius gėlių raštus, didžiules galaktikų erdves. Instaliacijų dydis ir formos atėmė žadą, o keliais UV dažų sluoksniais padengtos konstrukcijos sukūrė 3D efektą. Skambanti užburianti foninė muzika tik sustiprino pojūčius, leido persikelti į stebuklų ir magijos kupiną pasaulį.

Organizatoriai informuoja, kad jei nespėjote aplankyti „Magiško parko“, tai galima padaryti rugsėjo 9–10 dienomis, o šventinis koncertas su grupe „FC Baseball“, atlikėja Monika Liu ir grupe iš Ukrainos „Kalush Orchestra“ lauks rugsėjo 9 d. Tądien taip pat vyks „Tarnybų miestelis“, organizuojamos pramogos su „Šiaulių dienų 787“ mecenatu „RV Transport“, mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2023“ ir daug kitų renginių.

Visą renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) ir Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse. Savęs ir draugų ieškokite „Facebook“ grupėje „Šiaulių dienų nuotraukos“.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Šventės organizatoriai dėkoja Šiaulių dienų 787 mecenatui UAB „Nostrada“, didiesiems rėmėjams UAB „Bodesa“, AB „Šiaulių energija“, UAB „Splius“, UAB „Vilmers“, UAB „Ecoservice projektai“, UAB „Baltik vairas“, AB „MV Group Production“, UAB „Informacinės sistemos ir technologijos“. Taip pat dėkoja rėmėjams UAB „Aukstata“, UAB „LTintus“, UAB „Maxima LT“, UAB „Mano būstas Šiauliai“, UAB „Transalda“. Draugams UAB „RD Signs“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Kensa“, UAB „Vonin Lithuania“, UAB „Toksika“, UAB „Jupojos technika“, „Fondas Janukonis“, UAB „Rūta“ ir informaciniams rėmėjams: Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, medijų grupei „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizijai, Lietuvos regionų naujienų portalui „Miesto naujienos“.


Foto galerija:

Agnės Malinauskaitės nuotr.
Agnės Malinauskaitės nuotr.
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Neringos Verbienės nuotr.
Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Violetos Ramanauskienės nuotr.
Violetos Ramanauskienės nuotr.
Violetos Ramanauskienės nuotr.
Žanetos Bytautienės nuotr.
Žanetos Bytautienės nuotr.
Žanetos Bytautienės nuotr.
Žanetos Bytautienės nuotr.
Žanetos Bytautienės nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA