REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 22 d. 14:32

Šiaulių miesto dauguma stabili, tik vis ryškėja diskusija

Šiauliai

Šiauliai. A. Rutkausko nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


205539

Akylesni šiauliečiai pastebėjo, kad pastaruoju metu socialiniuose tinkluose Šiaulių miesto meras įsiveldavo į karštas diskusijas su savo valdančiosios daugumos nariais ir politiniais bendražygiais. Tiksliau su į naująją partiją įstojusiais nariais. Kas tai? Ar tiek metų paties mero žodžiais tariant stabili valdančioji dauguma praranda stabilumą artėjant savivaldos rinkimams? Ar ima ryškėti politinės nuomonės skirtumai? Patys politikai sako, kad jeigu ir yra nuomonės skirtumų, sprendimams dėl miesto tai nesutrukdys.


Foto galerija:

malik2.png
malik1.png

Prašė palaikymo Ukrainai

Visai neseniai socialiniame tinkle jautriu įrašu dėl palaikymo Ukrainai pasidalino šiaulietė Fausta Roznytė. Ji kurį laiką buvo Seimo nario Domo Griškevičiaus padėjėja, visai neseniai steigiamajame partijos Demokratai „Vardan Lietuvos“ ji išrinkta į steigiamos partijos valdybą.

„Gal ir ne laikas dabar dalintis simbolinėmis žinutėmis, tačiau prieš kelias valandas su Seimo nariu Domu Griškevičium ir Šiaulių miesto tarybos nariu Malik Agamalijev kreipėmės į Šiaulių miesto savivaldybę, prašydami išreikšti palaikymą Ukrainai ir Šiauliuose esančiai šios tautos diasporai, iš savivaldybės pastato iškeliant Ukrainos vėliavą. Sutinku, krizės tai neišspręs, bet leis pajusti, kad mes esame kartu“, – siūlė F. Roznytė.

Įsivėlė į diskusijas

Komentaruose savo pasiūlymą parašęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sulaukė pastabų tiek iš pačios F. Roznytės, tiek iš D. Griškevičiaus ir frakcijos „Dirbame miestui“ Šiaulių miesto tarybos nario Malik Agamalijev. Pastarasis politikas buvo steigiamos demokratų partijos koordinatorius Šiauliuose.

„Malik Agamalijev, man atrodo, jog būtų gražu, jog Jūs, Domas Griškevičius ir Fausta ir draugai ateitumėte į mitingą su Ukrainos vėliavomis. Tegul tai bus labai konkretus asmeninis indėlis? O dėl vėliavos balkonėlyje ar virš Savivaldybės teks rimtai pasitarti. Nenoriu, jog tai būtų politizuojama. Tema yra šventa ir reikia labai didelio jautrumo. Ačiū, jog suprantate“, – komentaruose rašė meras.

„Artūras Visockas, dėkojame už pasiūlymus, ką ir kaip mums reikia daryti. Smagu, kad gyvename laisvoje šalyje, kurioje nedraudžiama teikti pasiūlymus vieni kitiems“, – į mero komentarus reagavo D. Griškevičius.

„Artūras Visockas, ateisiu. Ir mano šeima ateis. Tiesą pasakius, nusivyliau tokiu Jūsų atsakymu. Gerbiu Jus kaip žmogų, tikėjausi, kad ir šią žinutę priimsite iš širdies į širdį. Jūsų siūlymas politizuoti mano jausmus skamba kiek liūdnai. Tiek jau to“, – neslėpė apmaudo F. Roznytė.

Opozicijos viduje nėra

Portalui „Etaplius“ pasiteiravus D. Griškevičiaus ir M. Agamalijev, kas vyksta valdančiojoje miesto daugumoje, ar artėjant savivaldos rinkimams ėmė ryškėti nesutarimai, M. Agamalijev teigė, kad nesutarimų nėra. Politikas pabrėžė, kad į praėjusius savivaldos rinkimus su mero frakcija „Dirbame miestui“ tiek jis pats, tiek tuomet D. Griškevičius, iš viso dešimt narių atėjo iš politinės organizacijos, kuri buvo atskilusi nuo socialdemokratų.

„Domas, aš ir Eduardas (Bivainis, – aut. pastaba) patekome į Šiaulių miesto tarybą iš Artūro Visocko sąrašo, bet mes į patį sąrašą atėjome kaip „Civis Activus“ komandos nariai. Mes dar išėję iš LSDP įkūrėme asociaciją, į kurią prisijungę ir kiti šiauliečiai. Tai rinkimuose į savivaldą su Artūro Visocko sąrašu ėjo apie 10 žmonių iš „Civis Activus“ asociacijos“, – portalui „Etaplius“ aiškino M. Agamalijev.

„Nebuvome niekada opozicija viduje, bet turime ir turėjome visada savo nuomonę, ją išsakydavome ir dabar išsakome viduje. Išorėje tai pasimato kai kuriose pamatinėse diskusijose. Apie LGBT, skiepus ir kitus globalius reikalus. Ir dabar tokia keista situacija. Pasiūlymas iš Faustos atėjo, o kažkam pasirodė, kad čia partijų reikalai. Neatimsi fantazijos jei jų yra“, – stebėjosi M. Agamalivej.

„O komanda čia ne prie ko. Taryboje dirbame, miesto klausimus žiūrime ir ten nesusikalbėjimo nėra, susitariama, išdiskutuojama“, – tikino politikas.

Laukia steigimo pabaigos

Paklaustas, kaip bus su savivaldos rinkimais, ar demokratų partija kels savo kandidatą į merus, gal palaikys Artūro Visocko kandidatūrą ir bursis į koaliciją, jei rinkimai būtų sėkmingi, M. Agamalijev teigė, kad demokratų partija dar nėra formaliai įsteigta, tačiau dirbti pradėtus darbus su dabartiniu meru norėtųsi.

„Laukiame partijos įsteigimo, dokumentai priduoti. Tada bus reikalingas skyriaus kūrimo procesas, o rinkimai čia pat. Tikimės spėti laiku viską susitvarkyti ir rinkimuose dalyvauti pilnu sąstatu, t. y. su kandidatu į merus. Nes partijos tikslas ir yra, rinkimai bei rezultatas juose. Žinoma, kad norėtume ir formuotume daugumą su Artūro komanda, nes yra įdirbis, bendro požiūrio matymas“, – tikino M. Agamalijev.

Vyksta diskusija

D. Griškevičius portalui „Etaplius“ telefonu taip pat antrino M. Agamalijev išsakytiems komentarams, kad kai kuriais klausimais vyksta normali diskusija, tačiau tai netrukdo bendram darbui Šiaulių miesto taryboje ir administracijoje.

„Kai kuriais klausimais padiskutuojame ir tiek. Suprantu, kad kažkas norėtų, kad būtų kibirkštis, kai kuriais klausimais yra nuomonių išsiskyrimas, gal net ne išsiskyrimas, bet labiau diskutuojame. Kad pas mus toliau tokia ramybė būtų savo krašte, ne kaip Ukrainoje. Diskusijos esmė ir yra, kad argumentais pasakai, ką nori pasakyti. Juk šeimoje su antra puse padiskutuoji, tai ką kalbėti apie partiją“, – juokėsi D. Griškevičius.

Tikisi palaikymo

Paklaustas, kaip demokratų partija elgsis artėjančiuose savivaldos rinkimuose ir ar kels savo kandidatą į merus, D. Griškevičius tikino, kad bet kuri stipri politinė jėga privalo kelti savo kandidatus. Tačiau neatmestina, kad Šiauliuose, kaip ir kituose šalies miestuose ar rajonuose paramos iš partnerių reikės, todėl tikėtina, kad bus stengiamasi išlaikyti koaliciją su „Dirbame miestui“ rinkiminiu komitetu.

„Normali partija kelia savo kandidatus. Partijos dokumentai paduoti Teisingumo ministerijai, bus steigiami skyriai. Aišku, politikos vadovėlis sako, kad partija, norėdama dalyvauti rinkimuose, turi kelti savo kandidatus. Politinei jėgai visada reikia paramos, Šiauliuose ne išimtis. Jeigu mes ar dabartinio mero komitetas gaus palaikymą, neatmestina galimybė, kad dirbsime toliau, ką darėme dvi kadencijas iki šiol“, – tikino D. Griškevičius.

Pasak jo, partijos steigimo dokumentai šiuo metu tikrinami Teisingumo ministerijoje, tikimasi, kad per kovo mėnesį partija bus oficialiai įsteigta ir pavasarį jau bus veikiantis Šiaulių skyrius.

D. Griškevičiaus teigimu, jau steigiant partiją buvo gautas pusantro šimto šiauliečių palaikymas, dabar taip pat sulaukta daug prašymų priimti į partiją, todėl tikimasi, kad Šiauliuose demokratų partijos skyrius bus gausus ir aktyvus.

Stabili dauguma

Šiaulių miesto meras per Viešųjų ryšių koordinatorių Vitalį Lebedį portalui „Etaplius“ pateikė trumpą, bet konkretų komentarą.

„Oficiali mero pozicija: Šiaulių miesto politinė padėtis yra visiškai stabili, šiauliečiams tikrai nėra ko baimintis. Nėra jokių nesutarimų, valdančioji dauguma tikrai neskyla“, – mero atsakymą raštu pateikė V. Lebedis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA