REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 11 d. 15:50

Miestai partneriai dalijosi patirtimi Madonoje

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


212341

Anykščių rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos bei Investicijų ir projektų valdymo skyriaus specialistai balandžio 7–8 dienomis buvo išvykę į Latviją, Madonos miestą, kuris yra miestas partneris Anykščiams, dalyvauti miesto planavimo hakatone „Rinka ir prekyba mieste“ bei pasidalinti gerąja patirtimi. 

Miestų planavimo hakatonas yra novatoriškas ir sudėtingas formatas, jungiantis miestų planavimo, bendradarbiavimo ir naujausių technologijų aspektus. Tai miesto planavimo konkursas ir tuo pačiu motyvacinis žaidimas, bendradarbiavimo kūrimas ir mokymosi procesas. Toks dalykiškas ir suprantamas planas padės piliečiams įvertinti būsimus pokyčius ir naudą, jų gebėjimą dalyvauti procesuose. Verslininkams tai suteiks idėjų apie numatomus pokyčius ir galimybes įgyvendinti savo projektus, dalyvaujančioms valstybės ir vietos valdžios organizacijoms – galimybes papildyti ir tobulinti savo projektus, o Madonos savivaldybei – tikslines planuojamas investicijas ir veiklas kuriant miesto centrą, galbūt didžiausią miesto centrą Vidzemės regione.

Madonos centre trūksta vieno paslaugų tinklo žmonių kasdieniams maršrutams bei poreikiams pritaikytos susibūrimo vietos, taip pat noro, kad svečiai liktų mieste, o gyventojai kasdien naudotųsi miesto aplinka.

Tris dienas 50 žymiausių savo srities specialistų, miestų planavimo ekspertų ir architektų iš Madonos regiono ir visos Latvijos komandiškai dirbo. Hakatono dalyviai kūrė savo sprendimus Madonos miesto centro iššūkiams spręsti, viziją ir praktinį veiksmų planą ateinantiems 5 metams centro plėtrai, įtraukiant turgaus vizijos vystymą ir paskutinę dieną pristatė savo idėjas. Anykštėnai pristatė Anykščių patirtį, skaitė pranešimą „Architektūra arčiau žmogaus“. REDAKCIJA REKOMENDUOJA