PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Gegužės 30 d. 11:34

Michel Gouassard fotografijos paroda „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“

Telšiai

Flickr.com nuotr.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


85992

Kviečiame į parodos atidarymą birželio 6 d. 17 val. Žemaitijos nacionalinio parko Platelių dvaro arklidėje. Paroda veiks nuo birželio 6 d. iki liepos 2 d.

2019-06-06-sampanes-fragmentai-41197.jpg

Fotografo Michel‘io Goussard‘o (Prancūzija) parodą „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ galima laikyti ilgametės dviejų šalių – Prancūzijos ir Lietuvos – bičiulystės simboliu. 1991 m. fotografo dukra Anne-Marie Goussard (šiuo metu einanti LR garbės konsulės Šampanės Ardėnų regione pareigas) pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Kelionė ne paprasta, o tikra ekspedicija su keturiais medikamentų ir įvairių būtiniausių Lietuvai daiktų sunkvežimiais. Anna-Marie Goussard su dar dviem kolegomis keliavo per Vokietiją, Lenkiją, Baltarusiją, sutiktiems pasieniečiams sakydama, kad humanitarinė pagalba skirta Minskui. Galiausiai pasuko link Lietuvos, į kurią įvažiuojant laukė itin aštri diskusija su sovietinės armijos kareiviais.

2001 m. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus už ypatingus nuopelnus Lietuvai apdovanojo Anna-Marie Goussard Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu, dar po metų ji buvo paskirta Lietuvos garbės konsule Šampanės-Ardėnų regione.

Be įvairiapusės diplomatinės veiklos, Anna- Marie Goussard organizuoja Lietuvos menininkų parodas Prancūzijoje. Šiais metais, gerbiamai konsulei tarpininkaujant, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje simboliškai pristatoma jos tėčio, Lietuvą atradusio per savo dukrą, fotografijų paroda.

Fotografas Michel‘is Goussard‘as yra kilęs iš senos garsios bakalėjininkų šeimos, kurios protėviai minimi jau nuo 1514 metų. M. Goussard‘as studijavo komercijos mokslus ir, dirbdamas bakalėjoje, tęsė šeimos tradiciją. Sulaukęs garbaus amžiaus, jis vis dažniau pradėjo leisti laisvalaikį su fotoaparatu rankose.

Parodoje „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ M. Goussard‘as pristato intriguojančią vėtrungių kolekciją – jų elegantiški ir šmaikštūs siužetai atveria žiūrovui unikalius Šampanės ypatumus. Šis regionas garsus ne tik tauriuoju šampanu, kurį taip pat gamina ir parodos autoriaus šeimos nariai, bet ir gotikinėmis katedromis, puoštomis nuostabiais vitražais. Saulės spindulių ir senųjų vitražų sukurti paslaptingi atspindžiai, užfiksuoti jautraus Michel‘io Goussard‘o žvilgsnio, atveria dar vieną mažai pažįstamo regiono kultūros puslapį. Kūrėjas turi ypatingą santykį ir savitai bendrauja su gamta. Stebėdamas augalus, fiksuoja persikūnijusias, asociatyvias formas, žvelgdamas į vandenį, sustabdo raibuliuojantį paviršių, tyrinėdamas žemę, įamžina tapybiškas faktūras.

Michel‘is Goussard‘as kiekvienais metais dalyvauja Brienne-le-Chateau fotografijos konkurse, kuriame už eksponuojamas miesto fotografijas apdovanotas „Širdies taure“ (Coup de coeur). Jo įamžintais gamtos ir miesto vaizdais iliustruojamas savaitinis miestelio laikraštis „Rytų žaibas“ (L‘Est Ėclair). 2009-aisiais Michelis Goussard‘as dalyvavo fotografijos konkurse „Brienne-le-Chateau paminklai ir gatvės“, kuriame laimėjo III vietos prizą. 2011 m. Šampanėje vykusioje fotografijos parodoje „Vandens scenos Brienne-le-Chateau“ parodos autorius už fotografiją „Osaka, sidabro atspindžiai“ pelnė III vietą. 2013 m. Chavanges (Šampanės-Ardėnų regionas) organizuotoje parodoje Micheliui Goussardui paskirta V vieta už fotografiją „Skalbykla su vandens kolonėle“ (Lavoir a la pompe, Chavanges).

2014 m. parodos autorius dalyvavo projekte „Keturiolikos menininkų paroda“ įvairiose Šampanės vietose. Bendroje parodoje eksponavo fotografijas drauge su tapytoja Melanie Dupas-Eeftung (Šampanės-Ardėnų regionas). Tais pačiais metais dalyvavo dviejose parodose Cruzy le Chatel ir trijose parodose Trišė (Trichet). 2016 m. Brienne-le-Chateau (Šampanės-Ardėnų regionas) M. Goussard‘as pristatė personalinę fotografijų parodą „Vaizdai iš čia ir iš svetur“. 2016 m. ir 2017 m. žinomas Šampanės fotografas dalyvavo parodose Les Riceys. Kasmet pavasarį, gegužės mėnesį, dalyvauja bendrose parodose „Amanė meno salone“ (Le salon artistique de l‘Amance). 2017 m. šioje parodoje laimėjo publikos prizą. 2018 m. parodos autorius savo fotografijas pristatė Šavanžė (Chavanges) publikai.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lietuvos – Prancūzijos asociacijos Plungės skyriaus informacija