Jaunimas | 4 MIN.

Metiniame jaunimo organizacijų susitikime – kvietimas kalbėti apie problemas ir nominacijos geriausiems projektams

Reporteris Skaistė
2019 m. kovo 27 d. 14:41
yy9a6817jpg.jpg

Jautri šeimos, bandančios įveikti paauglio sūnaus priklausomybės demonus, istorija, padėka Jaunimo reikalų tarybos nariams, apdovanojimai Geriausio 2018 m. jaunimo projekto konkurso nugalėtojams – taip atrodė kovo 25-osios vakarą įvykęs Metinis Jonavos jaunimo organizacijų susitikimas. Į jį miesto jaunus žmones jau ketvirtą kartą pakvietė Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba (JRT).

Susitikimas vyko netradiciškai. „Esame įpratę dalyvauti iškilmingose apdovanojimų ceremonijose, klausytis sveikinimų kalbų, semtis patirties iš daug pasiekusių žmonių ir perimti jų pavyzdį. Bet šį kartą norėjosi kitokio – verčiančio susimąstyti, garsiai kalbėti apie problemas, su kuriomis šiandien susiduria visuomenė ir konkrečiai jaunas žmogus, susitikimo, – sako JRT pirmininkė Birutė Gailienė. – Pasinaudojome puikia proga – Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris", kuris vyksta ir Jonavoje. Pagrindinė festivalio ašis – kokybiško autorinio pasaulio kino panorama, žiūrovų edukacija. Mums toks festivalio kontekstas pasirodė priimtinas, todėl ir miesto jaunimą pakvietėme į kitokį kiną".

Kone šimtas jaunų žmonių Jonavos kultūros centro didžiojoje salėje stebėjo filmą „Gražus sūnus" – jautrią vienos šeimos dramą, kuomet narkotikus pradėjęs vartoti paauglys nusirita į gyvenimo bedugnę, o jį supanti šeima lieka nevilty. „Jokių pamokslavimų, jokio moralizavimo – tiesiog kvietimas pažvelgti į tamsiąją gyvenimo pusę, nes ji visuomet yra ir yra visai šalia mūsų – toks buvo mūsų susitikimo tikslas", – sakė B. Gailienė.

Po kino seanso auditorija neskubėjo išsiskirstyti. Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė padėkojo keturis metus jaunimo reikalų klausimus rajone sprendusiems JRT nariams – Pauliui Grigaravičiui, Arnui Žebrauskui, Kristinai Juknienei, Karolinai Petrenčiuk-Naujokienei, Kęstučiui Macioniui, Povilui Garbauskui, Vytautui Žebrauskui. Už nuolatinę ir visokeriopą pagalbą JRT nariams bei bendradarbiavimą padėka įteikta ir rajono jaunimo reikalų koordinatorei Daivai Skebienei.Metinio jaunimo organizacijų susitikimo kulminacija tapo Geriausio 2018 m. jaunimo projekto Jonavoje apdovanojimai. Miesto jaunimo organizacijos buvo kviečiamos dalyvauti konkurse, pristatyti visuomenei vykdytus projektus ir pelnyti simpatijas renkant „patiktukus" socialiniame tinkle. Penki projektai, pelnę daugiausiai dėmesio, keliavo į antrąjį konkurso etapą, kuriame juos, siekiant objektyvumo, vertino kaimyninio rajono Jaunimo reikalų taryba.Už dalyvavimą Geriausio 2018 m. jaunimo projekto konkurse padėkos įteiktos „Jonavos jaunimo centrui", VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras", Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Jonavos skyriui, Jonavos Justino Vareikio 211 šaulių kuopos jauniesiems šauliams, VšĮ „Noriu augti laimingas". Galiausiai pagerbti ir konkurso nugalėtojai.„Populiariausio tarp geriausių" nominacija įteikta katalikiško jaunimo centro „Vartai" (vad. Inga Petrikonienė) projektui „Atrask. Suprask. Išsaugok". Šiai organizacijai atiteko ir dar viena – Geriausios projekto idėjos – nominacija. Ją pelnė projektas „Lytiškumo stovykla".

Bendruomeniškiausio projekto nominacija atiteko Lietuvos skautų sąjungai, Jonavos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo draugovės (vad. S. Stacevičius) stovyklai „Vasarai atminti 2018".Pačiu geriausiu 2018 m. Jonavos jaunimo projektu pripažintas Jonavos sporto savanorių (vad. K. Ryselytė) projektas „Lazerių zonos taurė".

B. Gailienė tikisi, jog graži tradicija apdovanoti jaunimo projektus ir rengti metinius susitikimus jaunimo organizacijų nariams išliks. „Dabartinės sudėties Jaunimo reikalų taryba jau baigia savo kadenciją, tačiau tikimės, kad naujoji JRT šią iniciatyvą tęs, o organizacijos tokiu būdu turės galimybę ir toliau pristatyti visuomenei save ir savo veiklas."


Šiauliai
Baigtas pilotinis projektas Šiaulių krašte apsaugoti apuokus REPORTAŽAS
Prieš pat Naujuosius metus baigtas Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) kartu su Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėmis bandomasis aplinkosauginis projektas. Jo metu sumontuoti specialūs įrenginiai, apsaugantys apuokus nuo kontakto su elektros laidais.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Savaitgalį Lietuvoje ir toliau vyraus žiemiški orai – daug kur snigs, pūs žvarbus vėjas, o temperatūra naktimis vietomis sieks 15 laipsnių šalčio, sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.
Lietuva | 3 MIN.
0
Žinodami savo partnerio stipriąsias ir silpnąsias puses, galėsite kurti darnesnius ir pasitikėjimu grįstus santykius, gerbti vienas kitą ir sukurti erdvę abiem būti laimingiems.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Ukraina penktadienį pranešė, kad Rusija prie jos pietinės pakrantės Juodojoje jūroje smogė dviem krovininiams laivams, per antpuolį žuvo vieno iš jų įgulos narys siras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Šiaulių apygardos teismas penktadienį kaltu „čekiukų“ byloje pripažino Šiaulių miesto tarybos narį Gintautą Lukošaitį.
Kriminalai | 4 MIN.
1


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lazdijai
Lietuva
Kapčiamiesčio gyventojams reiškiant pasipiktinimą dėl miestelyje planuojamo karinio poligono, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovas Robertas Kaunas tikina apgailestaujantis dėl susiklosčiusios situacijos ir kviečia juos bendram dialogui.
Lietuva | 3 MIN.
0
Socialdemokratams šiuo metu vadovaujantis Mindaugas Sinkevičius sako iki vasario pabaigos apsispręsiantis, ar gegužę vyksiančiuose partijos rinkimuose sieks tęsti darbą Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderio poste.
Lietuva | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Po „čekiukų“ bylos sprendimo pripažinti kaltu Gintautą Lukošaitį, prabilo ir pats bylos veikėjas. Jis sako, kad nuosprendį skųs ir net žada kreiptis į Amerikos prezidentą Donaldą Trumpą.
Politika | 5 MIN.
1
Seimo pirmininkas Juozas Olekas penktadienį darbo vizitu lankysis Šiauliuose ir Radviliškio rajone, kur susitiks su vietos savivaldos, švietimo, sveikatos bei verslo sričių atstovais.
Politika | 2 MIN.
1

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
Ukraina penktadienį pranešė, kad Rusija prie jos pietinės pakrantės Juodojoje jūroje smogė dviem krovininiams laivams, per antpuolį žuvo vieno iš jų įgulos narys siras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Per Rusijos didelio masto raketų ir dronų ataką, naktį surengtą visoje Ukrainoje, Kyjive žuvo mažiausiai keturi žmonės ir dar 19 buvo sužeisti, penktadienį pranešė pareigūnai.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Šiandien Savivaldybėje surengtas priėmimas, kuriame apdovanoti Kalėdinio aplinkos šventinio apšvietimo apžiūros – konkurso nugalėtojai. Priėmime dalyvavo Savivaldybės vadovai, seniūnai, apžiūros – konkurso vertinimo darbo grupės nariai.
Verslas | 4 MIN.
0
Po diskusijų su Šiaulių miesto verslais, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje priimtas sprendimas nuo 2026 metų sumažinti nekilnojamojo turto (NT) mokestį nuo 0,7 iki 0,5 proc. Tačiau per anksti džiaugtis nevertėtų. Skaičiuojama, kad galiausiai mokestis netgi didės.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Šiaulių apygardos teismas penktadienį kaltu „čekiukų“ byloje pripažino Šiaulių miesto tarybos narį Gintautą Lukošaitį.
Kriminalai | 4 MIN.
1
Ketvirtadienį Joniškio rajone ugniagesiai gesino ūkiniame pastate kilusį gaisrą.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Joniškis
Šiauliai
Joniškio rajono savivaldybė informuoja, kad tiek valstybinės, tiek vietinės reikšmės kelių priežiūra rajone vykdoma pagal galiojančius reikalavimus, o situacija nuolat stebima ir vertinama atsižvelgiant į oro sąlygas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Ketvirtadienį, per patį vidurdienį Šiauliuose įvyko avarija – susidūrė du lengvieji automobiliai. Vieno jų vairuotojas galimai buvo neblaivus.
Gatvė | 2 MIN.
0
Panevėžys
Alytus
Panevėžio mieste prognozuojamas intensyvus snygis, kuris, remiantis meteorologinėmis prognozėmis ir bendrovės išmaniųjų kelių dangos bei oro sąlygų stebėjimo stotelių duomenimis gali tęstis parą. Oro sąlygas papildomai komplikuoja vyraujanti neigiama temperatūra ir gūsingas, stiprus vėjas, sudarantis palankias sąlygas sniego pustymui.
Gatvė | 4 MIN.
0
Ketvirtadienio popietę Alytuje policijos pareigūnams įkliuvo neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Konkursu siekiama paskatinti aukšto meistriškumo sportininkus, atstovaujančius Šiaulių miestui ar Šiaulių miesto savivaldybėje veikiančioms sporto organizacijoms, už pasiektus reikšmingus sportinius rezultatus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, jaunimo olimpinėse žaidynėse, Europos taurės varžybose, Europos sporto žaidynėse, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje bei užimtas aukštas vietas pasaulio sporto šakų suaugusiųjų reitinguose.
Sportas | 3 MIN.
0
Sudėties dėlionės darbus artėjančiam sezonui ir toliau tęsianti Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra“ oficialiai skelbia apie svarbų ekipos pastiprinimą – į geltonai juodų gretas sugrįžta gerai pažįstamas veidas – 23-ejų metų centro saugė Marija Galkina.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Prieš pat Naujuosius metus baigtas Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) kartu su Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėmis bandomasis aplinkosauginis projektas. Jo metu sumontuoti specialūs įrenginiai, apsaugantys apuokus nuo kontakto su elektros laidais.
Gamta | 3 MIN.
0
Sausio 9 d. Seimo pirmininkas Juozas Olekas lankėsi Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centre. Susitikimo metu buvo aptariama regioninių sveikatos įstaigų situacija, kasdieniai iššūkiai bei pastaraisiais metais įgyvendinami teigiami pokyčiai.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
Žinoma aktorė Inga Norkutė šį ir kitą mėnesį praleis keliaudama po Lietuvą ir pristatydama solo spektaklį – gyvo garso koncertą „Pirmas kartas“.
Veidai | 3 MIN.
1
Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Radviliškio skyriaus brigadų žaibiška reakcija bei profesionalus komandinis darbas išgelbėjo dar vieną gyvybę, praneša Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Radviliškio teritorinis skyrius.
Sveikata | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Stogo danga yra esminė namo dalis, užtikrinanti gerą apsaugą nuo aplinkos poveikio ir energijos efektyvumą. Neteisingas stogo dangos pasirinkimas ir montavimas gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip nuotėkiai ar šilumos praradimas. Remiantis įvairiais šaltiniais, naujakuriai dažnai padaro klaidų, nes neįvertina visų stogo sistemos komponentų ir ignoruoja gamintojų rekomendacijas.
Namai | 6 MIN.
0
Šaltojo sezono metu dalis graužikų ieško šilumos ir maisto žmogaus kaimynystėje. Šiemet fiksuojama itin didelė jų gausa. Kol dar neįsivyravo tikra žiema, pelės ir žiurkės lengvai juda šalia gyvenamųjų būstų ir kitų patalpų, o įsikūrusios šildomose užuovėjose pelės gali net ir žiemą atsivesti jauniklių.
Namai | 4 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Žinoma aktorė Inga Norkutė šį ir kitą mėnesį praleis keliaudama po Lietuvą ir pristatydama solo spektaklį – gyvo garso koncertą „Pirmas kartas“.
Veidai | 3 MIN.
1
Juokingiausias paslėptos kameros projektas „Niekdariai“ kas kartą meta iššūkį ne tik keturiems puikiai žinomiems komikams – Viktorui Balykov, Markui Žukauskui, Antanui Sadauskui ir Simanui Žurauskui – bet ir visiems, kurie patenka į jų spąstus. Be to, šioje laidoje tikrai galite atpažinti save, savo kaimyną, buvusią mokytoją ar tolimą giminaitį…
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Žinodami savo partnerio stipriąsias ir silpnąsias puses, galėsite kurti darnesnius ir pasitikėjimu grįstus santykius, gerbti vienas kitą ir sukurti erdvę abiem būti laimingiems.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Didžiausiam grupės „Dinamika“ turui besiruošianti atlikėja Irma Jurgelevičiūtė pristato klausytojų širdis užkariavusio kūrinio „Kur tu“ remiksą. Šiemet 20-metį mininčios dainos naują versiją sukūrė sparčiai populiarėjantis muzikos prodiuseris Saulius Bendikas-Sauben.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Žinodami savo partnerio stipriąsias ir silpnąsias puses, galėsite kurti darnesnius ir pasitikėjimu grįstus santykius, gerbti vienas kitą ir sukurti erdvę abiem būti laimingiems.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Sausio devintoji – 9-oji metų diena (penktoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 357 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Atėjus Naujiesiems metams daugelis stengiasi į savo kasdienį racioną įtraukti kuo daugiau sveikesnių produktų. Desertų kultūros ir „Rimi“ ambasadorė, nuomonės formuotoja Liucina Rimgailė sako, kad sveikiau valgyti stengiasi visus metus, tiesa, šiųmetinis jos tikslas – į mitybą įtraukti ir daugiau augalinio maisto.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Atvėsus orams vis dažniau norisi jaukaus, šildančio maisto, kuris būtų lengvas, bet sotus. Tokiais vakarais vienu paprasčiausių pasirinkimų tampa sriubos, kurios sušildo ir suteikia organizmui reikalingų maistinių medžiagų, tačiau jo neapsunkina. Be to, tai ir itin praktiškas sprendimas – iš keleto nebrangių ingredientų galima paruošti didesnį kiekį kelioms dienoms, todėl sriubos tinka tiems, kas nori maitintis paprasčiau, skaniai ir taupiau.
Virtuvė | 4 MIN.
0