REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 30 d. 15:44

Mero patarėjo pasisakymuose įžvelgia antivalstybinę propagandą (papildyta)

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


199252

Šiaulių miesto mero patarėjo ir Tarybos sekretoriaus Arno Ilgausko vieši pasisakymai socialiniuose tinkluose įgauna pagreitį. Politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas atkreipė ne tik visuomenės, bet ir Premjerės dėmesį pasidalinęs kontraversišku filmu apie vakcinas bei galimai šalies valdžią išvadinęs ne pačiais gražiausiais epitetais. Tai jau ne pirmas viešas mero patarėjo pasisakymas vakcinų tema. Tuo tarpu pats meras dėl savo patarėjo pasisakymų nuo komentarų susilaiko. (Papildyta Aurimo Lanko komentaru.)

Pasidalino nuoroda

Trečiadienio popietę A. Ilgauskas socialiniame tinkle savo paskyroje viešu įrašu pasidalino rusiškai įgarsintu filmu su Robertu De Niro ir kreipėsi, galimai, į Lietuvos valdžią ne pačiais gražiausiais epitetais (kalba netaisyta, – aut. pastaba).

„PADLOS, IŠGAMOS ir visi egzistuojantys šlykščiausi epitetai yra per švelnūs jums... Ir toliau kiaulių akimis ir snukiais kriuksite ramiai apie „saugias“ vakcinas?? Apie privalomą vakcinaciją?? Ir dar vaikams?? Toliau remsitės CDC duomenimis ir valdysite „pandemijas“?? O gal Dievas iš tikro mirė... Šį Robert De Niro filmų festivalyje ketintą parodyti filmą reikia padaryti privalomu peržiūrai. Kiekvienam.“, – rašė A. Ilgauskas.

270011115-2965693080410111-1299332781779746519-n.png

Atkreipė dėmesį

Įrašu kitą dieną pasidalino žinoma žurnalistė Rita Miliūtė, kuri atkreipė dėmesį, kad Šiaulių miesto mero patarėjas ir Tarybos sekretorius dalinasi dezinformacija. Pasak žurnalistės, nuo šio filmo Robertas De Niro atsiribojo pasitaręs su mokslininkais.

„Šiaulių m. mero patarėjas ir Tarybos sekretorius platina „uždraustą“ penkerių metų senumo filmą apie klastotes, kurį pats De Niro atšaukė iš savo festivalio. Po to, kai pasikonsultavo su mokslininkais. Tikrais, ne iš gustukų. Ponios ir ponai Šiauliuose, Jūs šitam poste laikot infoneraštingą aktyvistą. Ir mokat algą už bukumo sklaidą“, – parašė R. Miliūtė bei komentaruose pasidalino „New York Times“ publikacija, kurioje aprašoma Roberto De Niro sprendimas atšaukti filmo peržiūrą.

Į žurnalistės įrašą sureagavo ir pati Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, kuri dažnai nevengia aštrių ir ironiškų pasisakymų savo kritikams.

„PADLA dar tarsi nebuvau buvus tituluota, dėl IŠGAMOS nepamenu. Bet čia žinoma, tik Tautos nuomonė, kurią privalau gerbti ir vykdyti. Nes visuotinai žinoma, kad epitetus klijuoju ir prasivardžiuoju tai aš, o Tauta tik sako, ką galvoja“, – trumpai pakomentavo Premjerė.

270100087-647802046412734-3713009020745360115-n.png

Atsisakė komentuoti

„Etaplius“ portalui Šiaulių miesto meras Artūras Visockas komentuoti savo patarėjo viešų pareiškimų nesutiko.

„Manau Jis puikiai pakomentuos pats. Ačiū“, – nuo komentarų susilaikė meras.

Kalbėtis su žurnalistais nesutiko ir pats A. Ilgauskas, kuris į žinutes socialiniame tinkle nereagavo. Paskambinus valstybės portale nurodytu telefonu, vos tik išgirdęs, kad skambina iš naujienų portalo „Etaplius“, valstybės tarnautojas piktai nukirto.

„Nebendrausiu aš su Jumis, geros dienos ir gražių ateinančių Jums. Neįdomūs Jūs man“, – piktai nukirto A. Ilgauskas ir padėjo ragelį.

Įžvelgia antivalstybinę kalbą

Opozicijos narys Šiaulių miesto taryboje Martynas Šiurkus portalui „Etaplius“ telefonu teigė, kad meras ankstesnėje kadencijoje teikė A. Ilgausko kandidatūrą į Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus poziciją, kai buvo atstatydintas Eduardas Bivainis. Bet tuometinė Taryba tokio sprendimo nepatvirtino.

„Dabar Arnas Ilgauskas yra mero patarėjas, asmeninio pasitikėjimo tarnautojas. Manau, kad jie abu gerai sutaria ir atitinka vienas kitą. Prie jų priskirčiau ir Gintautą Lukošaitį. Geriau paklauskite, kaip Eduardui Bivainiui reikia dirbti su tokiu, mano manymu, visiškai antivalstybinę kalbą išsakančiu kolega. Tarybos sekretorius atstovauja visą Tarybą“, – teigė M. Šiurkus.

Kaip portalui „Etaplius“ komentavo kitas opozicijos narys Zakiras Medžidovas, jo nuomone, tokie vieši pasisakymai ir forma nesuderinami su užimamomis pareigomis.

„Jo naudojama leksika ir retorika yra artima įkalinimo įstaigų nuolatinių „klientų“ leksikai. Jis ne tik yra mero patarėjas, bet ir iš esmės vadovauja Tarybos sekretoriatui, aiškina teisės aktus posėdžių metu, todėl savo tokiais pasisakymais, mano manymu, daro gėdą Tarybai ir merui, valdžios įstaigoms. Visa tai, ką jis parašė, galima parašyti civilizuotai. Bet žinodamas, kad turi stiprų užnugarį – merą, kuris jį ir paskyrė į tas pareigas, jis leidžia sau žymiai daugiau. Meras turėtų susimąstyti dėl savo tiesioginių pavaldinių elgesio“, – įsitikinęs Z. Medžidovas.

Kaip portalui telefonu komentavo opozicijos narys Aurimas Lankas, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo pozicija yra nesuderinama su tokiais komentarais. Pasak politiko, galbūt A. Ilgauskas buvo apimtas emocijų, asmeninių blogų išgyvenimų. Bet politiko nuomone, Tarybos sekretorius turėtų būti neutralus visais klausimais ir laikytis valstybės politikos, kuri yra paremta pandemijos valdymu bei skiepijimu. Priešingu atveju turėtų atsisakyti užimamų pareigų pats arba atitinkamus sprendimus turėtų priimti pats meras, kuris ir paskyrė patarėją į šią poziciją.

„Vienareikšmiškai ne (nesuderinami pasisakymai su valstybės tarnautojo pareigomis, – aut. pastaba), ypatingai, kai aktyviai pradėjo pasisakinėti tuo klausimu. Jo vietoje būčiau atsisakęs tų pareigų, ėjęs į visuomeninį judėjimą prieš skiepus ar panašiai. Galbūt meras turėjo laiku susivokti, nedelsti. Jeigu jis (A. Ilgauskas, – aut. pastaba) pasiryžęs kovoti prieš valstybinę politiką, kuri yra už skiepus, jis turėtų atsisakyti politinių pareigų.

Kai užimdamas pareigas, gaudamas atlyginimą, nuteikinėja visuomenę, turi tam tikrą autoritetą, meras turėjo sukontroliuoti šiek tiek anksčiau, nei priėjome prie tokių epitetų. Jo teisininko išsilavinimas neturėtų leisti tokių pasisakymų“, – mano A. Lankas.

Sukėlė audrą

Po kilusio šurmulio R. Miliūtė papildė savo įrašą tuo, kad A. Ilgauskas ištrynė savo įrašą ir užblokavo žurnalistę.

„Arnas Ilgauskas jau ištrynė įrašą ir pasidarė, kad jo FB paskyros nebematyčiau. Tas rodo faktą, kad nėra jis l. daug girdėjęs apie screenshotus. Nu ir iš viso apie tai, kaip FB veikia nėra daug girdėjęs. Svarbu, kad iškilaus proto patarimai gerai girdimi beigi miestiečių pinigais apmokami“, – rašė žurnalistė.

Pats A. Ilgauskas paviešino kitą įrašą, kuriuo teigė, kad ankstesniu įrašu kreipėsi ne į šalies valdžią.

„Vagiui kepurė dega. Nė vieno konkretaus asmens savo emocijų pliūpsnyje nepaminėjau. Atvirkščiai, labiau galvoje buvo tie pasauliniai virvučių traukytojai... Bet staiga, iššoka iš kanapių Miliūtė su Šimonyte ir prisiima sau visus epitetus! Na, fantastika! Patys atsiveria ir įsivardina“, – rašė A. Ilgauskas.

Kaip rašoma Valstybės tarnybos įstatyme, „Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas – valstybės tarnautojas, priimtas į pareigas jį priėmusio valstybės politiko ar kolegialios valstybės institucijos įgaliojimų laikui.“

ilgauskas.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA