REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 14 d. 10:25

Meno kolektyvų nominacija „Aukso paukštė“ į Šiaulių rajoną atskrenda jau dešimtąjį kartą

Šiauliai

Organizatorių nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


291995

Metų laukiamiausi meno kolektyvų apdovanojimai „Aukso paukštė“ šiemet vėl nusišypsojo Šiaulių rajono kolektyvui. Geriausiu vokaliniu ansambliu ir vadovu tapo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Melodija" ir vadovė Daina Kavaliauskienė.

Pirmoji aukso paukštė Šiaulių rajono kolektyvui buvo įteikta dar 1999 metais Pagyvenusiųjų tautinių šokių grupei „Dobilas“. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje, kurį įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir LR kultūros ministerija. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais.

Šiaulių rajonas turi daug ryškių ir pripažinimo nusipelniusių kolektyvų. Džiaugiamės, kad kolektyvų pasiekimai tampa įvertinti ir nacionaliniu mastu“ – sako Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Gertrūda Gulbinaitė.

Iš viso Šiaulių rajono kultūros centro kolektyvai džiaugiasi ir didžiuojasi net devyniomis aukso paukštėmis, kurias yra gavę kolektyvai: Vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“, Birutės Prokopavičienės ir Kosto Urbonaičio mišrus vokalinis duetas, Meškuičių filialo moterų tercetas, Liaudiškos muzikos kapela „Salduva“, Gruzdžių šeimos lėlių teatras „Arba kadabra“, Tradicinė styginių instrumentų grupė, pagyvenusių liaudiškų šokių grupė „Diemedis“, jaunimo mišrus choras „Melomanai“. Moterų vokaliniam ansambliui „Melodija“ šis apdovanojimas bus jau antrasis.

Iš viso tai - jau trečioji aukso paukštė, kurią gauna mano vadovaujami kolektyvai, tačiau aš apie jokius apdovanojimus net negalvoju. Myliu savo darbą ir džiaugiuosi galėdama jį dirbti.“ – sako vokalinio ansamblio „Melodija“ vadovė Daina Kavaliauskienė.

Šiais metais Lietuvos nacionalinis kultūros centras įteiks net 13 „Aukso paukščių“, kurias gavusius kolektyvus galėsime išvysti didžiausiame metų kultūros renginyje – birželio 29 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksiančioje Lietuvos dainų šventėje „Kur giria žaliuoja“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA