REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 10 d. 13:07

Medikai ir pasieniečiai Baltarusijai perdavė Vilniuje gydytą Rusijos pilietę

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: Etaplius.LT


283162

Medikai ir pasieniečiai Baltarusijai penktadienį perdavė Rusijos pilietę, kuri spalio viduryje sostinės medikų rankose atsidūrė skrydžio iš Turkijos į Maskvą metu sutrikus sveikatai.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, sunkios būklės rusė buvo gydoma Respublikinėje Vilniaus universitetinės ligoninėje, iš jos greitosios pagalbos automobiliu penktadienio rytą moteris pervežta į Medininkų pasienio kontrolės punktą, kur apie 9 val. ryto perduota Baltarusijos medikams ir pareigūnams.

„Ji Baltarusijos greitajai pagalbai perduota sunkios būklės, čia ją lydėjo dukra, kuri prisidėjo prie techninių dalykų, kad moterį būtų galima išvežti“, – teigė G. Mišutis.

Pasak jo, 1973 metais gimusi moteris Lietuvoje buvo gydyta humanitariniais pagrindais. Perduodant ją Baltarusijai, VSAT priėmė formalų sprendimą dėl Rusijos pilietės grąžinimo ir įpareigojimo išvykti iš Lietuvos.

Kaip skelbta, spalio 18-ąją minėtai keleivei kilus sveikatos problemų, iš Antalijos į Maskvą skridęs lėktuvas buvo privestas tūpti Vilniaus oro uoste ir perduoti moterį medikams. Orlaivis vėliau tęsė kelionę.

Rusijoje registruoti ar Rusijos piliečiams priklausantys orlaiviai dėl taikomų Europos Sąjungos sankcijų negali naudotis Europos Sąjungos šalių oro erdve, tačiau šis draudimas netaikomas avariniams nusileidimams, kilus pavojui keleivių sveikatai ar gyvybei.REDAKCIJA REKOMENDUOJA