REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugpjūčio 21 d. 16:05

Mažučio Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė išliko įtakingiausių šalies politikų elite

Vilnius

Tarp 71 įtakingiausio šalies politiko pateko keturi Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderiai - Irena Šiaulienė (62), Juozas Bernatonis (36), Gediminas Kirkilas (13) ir Živilė Pinskuvienė (69).

Gintaras BielskisŠaltinis: Etaplius.lt


49284

Lygiai prieš metus „Širvintų kraštas“ rašė apie trečius metus iš eilės išrrinktųs įtakingiausius šalies politikus. Interneto portalo DELFI vykdomame projekte sužibėjo ir Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pavardė.

„Tai yra tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams,“ - projektą pristatė jo vykdytojai. Projekto partneriai - žurnalas „Reitingai“, Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Spinter tyrimai“. Apklaustų Seimo narių, ministrų, viceministrų ir europarlamentarų, merų ir vicemerų nuomone, Živilei Pinskuvienei buvo skirta 67-ta vieta. Mūsų rajono merė pernai aplenkė tokius žinomus politikus, kaip Seimo narys Naglis Puteikis, Europarlamentaras Valentinas Mazuronis, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Vien tik pagal verslininkų suteiktus balsus Živilė Pinskuvienė pernai pasidalijo 27-38 vietas su tokiais politikais, kaip Seimo narė ekonomistė Aušra Maldeikienė, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė ar Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Įdomu tai, kad į įtakingiausių politikų septyniasdešimtuką patekusi Živilė Pinskuvienė aplenkė gerą šimtinę Seimo narių, taip ir negavusių nė vieno balso įtakingiausių politikų rinkimuose.

Širvintų rajono gyventojams turėtų būti malonu, kad pernykštis dėmesys rajono merei Živilei Pinskuvienei buvo ne atsitiktinis. Paskelbus, kas atsidūrė įtakingiausių šalies politikų elite šiais metais, jame galima vėl rasti Živilės Pinskuvienės pavardę. Jai savo balsą skyrus verslininkams, Živilė Pinskuvienė šioje kategorijoje pasidalijo 37-47 vietas su tokiais politikais, kaip buvęs šalies policijos vadovas, dabartinis Alytaus meras Vytautas Grigaravičius, ekprezidentas Rolandas Paksas, LLRA-KŠS lyderis Valdemar Tomaševski ar europarlamentaras Vytenis Andriukaitis.

Visuomenės apklausoje Živilė Pinskuvienė surinko 21 balsą ir aplenkė tokius žinomus politikus, kaip Seimo vicepirmininkę Rimą Baškienę, Seimo narę Ritą Tamašunienę, socialdemokratų patriarchą Algirdą Sysą ar kt. Visuomenė Širvintų rajono merei skyrė 56-ąją vietą tarp 71 įtakingiausiu išrinkto politiko.

Paminėti balsai lėmė, kad šiųmečiuose įtakingiausiųjų rinkimuose Živilė Pinskuvienė - 69-ta. Tiek pat balsų gavo ir Aplinkos ministras Kęstutis Navickas bei Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Verta pažymėti, kad šįmet įtakingiausių politikų elite dominuoja išties aukštas valstybines pareigas užimantys politikai. Į elitą pateko ne tiek jau daug savivaldybių merų. Be jau paminėtų Živilės Pinskuvienės ir Vytauto Grigaravičiaus, dar galima rasti Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, Druskininkų mero Ričardo Malinausko, Kauno mo Visvaldo Matijošaičio ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pavardes. Tokio mažo rajono merei tai didžiulis jos atlikto darbo įvertinimas.

Šiais metais atliekant Lietuvos elito nuomonės tyrimą buvo apklausta per 850 asmenų, tarp jų 143 verslininkai, įmonių vadovai ir ekonomistai. „Spinter tyrimai“ reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko liepos mėnesį, kai apklausė per tūkstantį respondentų. Ketvirtus metus iš eilės įtakingiausia šalies politike išrinkta Dalia Grybauskaitė, įkandin jos seka ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Gintaras BielskisREDAKCIJA REKOMENDUOJA