REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 17 d. 08:19

Mažeikiuose vyko pilietinio pasipriešinimo kursai

Mažeikiai

Etaplius.ltŠaltinis: Mažeikių rajono savivaldybės inf.


283730

Mažeikių rajono savivaldybės, Savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovai, darbuotojai, jaunieji šauliai dalyvavo pilietinio pasipriešinimo kursuose, kurių tikslas – kuo efektyviau parengti gyventojus veikti grėsmių akivaizdoje. Juose pateikta informacija apie pilietinės gynybos sampratą, įrankius, praktiniai patarimai, kaip paruošti šeimas karinei krizei.

Kursus vedė Mobilizacijos pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistas dr. Gintautas Jakštys ir viešojo administravimo specialistas Arnoldas Kulikauskis.

Kaip informuoja Mažeikių rajono savivaldybė, kalbėta apie valstybės gynybą ir pilietinį pasipriešinimą, kokie galimi neprievartinio pasipriešinimo veiksmai iškilus grėsmėms nacionaliniam saugumui taikos metu ar prieš užsienio agresorių. Diskutuota apie pilietinio pasipriešinimo tikslus, galios šaltinius, nesmurtinės kovos strategijas ir taktikas. Išsamiai pristatyti pilietinio pasipriešinimo pavyzdžiai Lietuvoje bei pasaulyje.

Pateikti patarimai, kaip šeimoms pasirengti karinei krizei, kaip išlikti karinio konflikto aplinkoje, kokios būtiniausios atsargos ir paklausiausi daiktai mainams, koks turi būti evakuacinis komplektas žmogui ir automobiliui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA