REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Balandžio 12 d. 16:39

Mažeikiškiai turistai savaitgaliais namuose nenusėdi

Mažeikiai

Pėsčiųjų žygio metu mažeikiškiai turistai prie Baltijos jūros pažymėjo Kovo 11-osios šventę. Klubo nuotr.

Vidas StankusŠaltinis: Santarvės laikraštis


297973

47-ąjį gimtadienį pažymėjęs Mažeikių turistų klubas metus pradėjo aktyviai. Vieno iš renginių metu buvo įveiktas Baltijos pajūrio trasos „Jūrtaka“ pėsčiųjų etapas.

KELRODIS – TALINAS

Visas maršruto „Jūrtaka“ ilgis sudaro apie 1,2 tūkst. kilometrų, iš jų Latvijoje – 580 km, Estijoje – 620 km. Mažeikiškiai turistai jau yra įveikę beveik trečdalį distancijos. Prieš kelerius metus pradėję žygiuoti nuo mūsų šalies sienos su Kaliningradu pirmajame etape jie įveikė visą Lietuvos pakrantės ruožą iki sienos su Latvija, antrajame etape nuo Būtingės nužygiavo iki Liepojos, trečiajame pasiekė Ventspilį, o per tris kovo dienas nuo šio miesto nužygiavo apie 80 kilometrų iki Kolkos rago.

„Ar pasieksime galutinį „Jūrtakos“ tašką Taliną? Tokį tikslą buvome nusistatę pradėdami šį žygį ir tikiuosi, kad jį pavyks įgyvendinti. Rugpjūtį esame numatę keturių dienų pėsčiųjų žygį nuo Kolkos rago, tikimės nužygiuoti per šimtą kilometrų iki Engurės, prie Rygos įlankos“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių turistų klubo vadovas Andrius Laurinavičius.

TURISTUS PASITIKO RUONIUKAI

Žygio dalyviai įvardijo du pagrindinius ketvirtojo etapo sunkumus. Tai pavasarinės į jūrą įtekančių upių žiotys, kai priėjusius jas žmones gaubia nežinomybė: ar bus galima peršokti, ar teks bristi, ar prireiks daryti lankstą iki seklesnės vietos. Kitas nepatogumas – žema oro temperatūra, kuri nukrisdavo iki nulinės.

Šiame etape žygiavo 17 Mažeikių turistų klubo narių ir būrelis klubo draugų. Trys iš šio būrio yra įveikę visus keturis etapus.

A. Laurinavičius teigė: etapas pažymėtinas tuo, kad aplink buvo daug laukinės gamtos, praktiškai jokių gyvenviečių, pakeliui – tik viena parduotuvė. Vieną naktį žygeiviai praleido palapinėse miške, antros nakvynės metu, kad nesušaltų, apsistojo kempingo nameliuose.

Mažeikiškiai pajūryje rado du ruoniukus, matyt, atsiskyrusius nuo būrio. Tokių gyvūnų nė viename žygyje turistams nebuvo tekę sutikti.

METUS PRADĖJO AKTYVIAI

Šiuos metus Mažeikių turistų klubo nariai pradėjo aktyviai. Laisvės gynėjų dieną kartu su Buknaičių kaimo bendruomene dalyvavo „Draugystės žygyje“, minėdami 47-ąjį Mažeikių turistų klubo įkūrimo gimtadienį aplankė Joniškio žydų sinagogas bei visoje šalyje garsų Krepšinio muziejų. Sausio 19-ąją keturi Mažeikių turistų klubo nariai, kolegos dalyvavo tradiciniame naktiniame pėsčiųjų žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“, įveikė 27 kilometrų atstumą iš Priekulės į Klaipėdą.

„Šis žygis buvo tikrai neblogas išbandymas – pridrėbė sniego, tad iš pradžių teko vorele lėtai žygiuoti nevalytais miško takais, vėliau – klampoti plačiais laukais... Bet būti būryje su trimis tūkstančiais žygeivių – malonu. Vasario 16-ąją renginio prie Tulnikių tvenkinio metu pirmą kartą suorganizavome orientacines varžybas, kurios, manau, pasiteisino: kas dalyvavo, tas patyrė įspūdžių, teko ir sušlapti, ir nelengva buvo rasti punktus“, – pasakojo klubo vadovas.

Balandį, kai upės vandeningos, mažeikiškiai turistai planuoja dalyvauti dviejuose renginiuose – plaukti baidarėmis. Taip pat jie pratęs baidarių žygio, kurio metu nuo šiukšlių valomi Vadaksties krantai, tradiciją. Šiemet numatyta šiukšles rinkti paupyje nuo Buknaičių iki Vadaksties santakos su Venta.

Balandžio 20 d. baidarių mėgėjai yra pasiryžę dalyvauti iššūkyje Estijoje – ten vyks paros 100 km maratonas baidarėmis.

Labiausiai žygio dalyviams įsiminė upių žiotys prie jūros: kai kurias buvo galima peršokti, kai kurias teko perbristi. Klubo nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA