REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 1 d. 13:58

Maskvoje į bažnyčią atvežtas karstas su A. Navalno palaikais: susirinko tūkstančiai gedinčiųjų

Pasaulis

Maskvoje į bažnyčią atvežtas karstas su A. Navalno palaikais. EPA-ELTA nuotr.

Lina LinkevičiūtėŠaltinis: ELTA


293661

Karstas su velionio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno palaikais buvo atvežtas į Maskvos bažnyčią, kurioje penktadienį rengiamos jo laidotuvės, pranešė A. Navalno komanda.

EPA-ELTA nuotr.

A. Navalno bendražygis Ivanas Ždanovas tinkle „Telegram“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip keli žmonės neša karstą į bažnyčią.

Pasak naujienų agentūros AFP žurnalistų, prie bažnyčios susirinko tūkstančiai gedinčiųjų, formuojasi ilga žmonių eilė. Fiksuojamas didelis policijos buvimas. Kai kurie gedintieji skandavo A. Navalno pavardę, kai buvo atvežtas karstas su jo kūnu.

Kaip pranešama, minioje yra Prancūzijos ir Vokietijos ambasadoriai, taip pat kai kurie paskutiniai nepriklausomi Rusijos politikai.

Laidotuvių ceremonija rengiama praėjus dviem savaitėms po to, kai A. Navalnas mirė viename Arkties kalėjime. Jo šalininkai kaltina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nužudžius savo pagrindinį kritiką.

Kremlius, kuris neigia prisidėjęs prie A. Navalno mirties, perspėjo per laidotuves nerengti jokių „nesankcionuotų“ protestų.

Kremlius perspėja nerengti protestų per A. Navalno laidotuves

Kremlius penktadienį perspėjo nerengti jokių nesankcionuotų susibūrimų per opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno laidotuves Maskvoje, pranešė Rusijos naujienų agentūros.

„Bet kokiais nesankcionuotais susibūrimais bus pažeidžiami įstatymai, o jų dalyviai bus patraukti atsakomybėn“, – pareiškė atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį cituoja TASS.REDAKCIJA REKOMENDUOJA