REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 19 d. 12:16

Maskva piktinasi geležinkelio transporto į Kaliningradą apribojimais

Pasaulis

Pixabay.com nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


237582

Maskva piktai reagavo į Lietuvos nustatytus apribojimus geležinkelių transportui tarp Rusijai priklausančios Kaliningrado srities ir likusios Rusijos teritorijos.

„Prasidėjusi Kaliningrado blokada pažeidžia tarptautinę teisę, savo „Telegram“ kanale naktį parašė vienas svarbiausių užsienio politikos veikėjų, Rusijos Federacijos Tarybos vadovo pavaduotojas Konstantinas Kosačiovas.

„Kaip ES narė, Lietuva pažeidžia daugybę teisiškai įpareigojančių tarptautinių teisės aktų“, – rašė K. Kosačiovas. Pavyzdžiui, pasak jo, ES ir Rusijos partnerystės susitarime numatyta, kad nė viena šalis nesikiš į kitos šalies transporto tinklus.

Nuo šeštadienio Lietuva uždraudė Vakarų sankcijų sąrašuose esančių prekių tranzitą geležinkeliu per savo teritoriją į Kaliningradą. Vakarų šalys Rusijai įvedė plataus masto sankcijas dėl vasario pabaigoje pradėtos invazijos į Ukrainą.

Kaliningrado gubernatorius Antonas Alichanovas šeštadienį vaizdo kreipimesi pareiškė, kad „šie žingsniai yra neteisėti ir gali turėti toli siekiančių pasekmių Lietuvai ir Europos Sąjungai“.

Pasak jo, draudimas palietė 40-50 proc. visų tranzitinių prekių, pavyzdžiui, statybinių medžiagų ir metalų.

Jau ne vieną savaitę per Rusijos valstybinę televiziją skamba raginimai sukurti „koridorių“ iš pagrindinės Rusijos teritorijos į Kaliningradą. Tai iš esmės reikštų Rusijos puolimą prieš NATO valstybes Latviją ir Lietuvą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA