REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 28 d. 15:36

Marijampolietis kaltinamas pasisavinęs svetimą didelės vertės turtą ir dalį jo pralošęs

Marijampolė

Pixabay.com nuotr.

Tautvilė MerkevičiūtėŠaltinis: Kauno apylinkės teismas


296441

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose bus pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje marijampolietis I. V. kaltinamas dėl apgaule įgyto didelės vertės svetimo turto.

Remiantis kaltinamuoju aktu, I. V. kaltinamas, jog piktnaudžiaudamas pasitikėjimu, siekdamas apgaule savo naudai įgyti didelės vertės svetimą turtą, nuslėpdamas savo tikruosius ketinimus ir žinodamas, kad neketina įvykdyti prisiimtų įsipareigojimų, 2022 m. lapkričio mėnesio pradžioje susisiekė su vienos privačios įmonės direktoriumi ir pasiūlė už gerą kainą įsigyti saulės elektrinės modulių.

I. V. kaltinamas, kad melagingai tvirtino, jog prekės bus pristatytos per 3 savaites ir paprašė avanso. Nukentėjusysis, galimai paveiktas kaltinamojo įtakos, už saulės elektrinių modulius jam pervedė daugiau kaip 20 000 eurų.

Vyras kaltinamas, jog tęsdamas savo nusikalstamą veiką, po savaitės paskambino tam pačiam nukentėjusiajam ir pasiūlė įsigyti 20 išmaniųjų įrenginių, susijusių su elektros suvartojimo stebėjimu. Nukentėjusiajam sutikus dėl tokių įrenginių pirkimo ir jų apmokėjimo, kaltinamajam papildomai buvo pervesti dar 1800 eurai.

Kaltinamojo akto duomenimis, I. V., tęsdamas savo nusikalstamą veiką, 2022 m. lapkričio 24 d. vėl susisiekė su nukentėjusiuoju ir pareikalavo sumokėti 1000 eurų už prekių transportavimą, melagingai tvirtindamas, kad prekės jau yra pakeliui į Lietuvą.

Asmuo kaltinamas, jog savo prisiimtų įpareigojimų neįvykdė, prekių nepristatė, pinigų negrąžino ir tokiu būdu savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą – 23553,60 eurų. Ikiteisminio tyrimo metu I. V. teigė, jog pasitikėjimu nepiktnaudžiavo ir apgaule pasisavinti pinigų nesiekė. Jis taip pat nurodė, kad turėjo tikslą užsakyti minėtas prekes, tačiau to padaryti nepavyko, nes gautus pinigus pralošė.

Kovo pradžioje turėjęs prasidėti bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, kaltinamajam paprašius papildomo laiko pasirengti gynybai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA