REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 19 d. 09:19

Marijampolės tarybos narei V. Pituškienei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo kanceliarinėmis išlaidomis

Marijampolė

BNS Fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


298610

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, pareikšti įtarimai Marijampolės savivaldybės tarybos narei Vaidai Pituškienei.

Kaip teigiama STT pranešime, turimais tyrimo duomenimis, V. Pituškienė, eidama Marijampolės savivaldybės tarybos narės pareigas, galimai sąmoningai suklastojo tikrus dokumentus, juose įtvirtindama tikrovės neatitinkančius duomenis apie nepatirtas kuro ir telefono, interneto ryšio išlaidas, kaip susijusias su tarybos narės veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Tokiu būdu, anot tarnybos, V. Pituškienė galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir Marijampolės savivaldybės administracijai padarė didesnę nei 2300 eurų turtinę žalą.

Jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

Šiuo metu STT atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 25 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA