REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugsėjo 13 d. 07:44

Marijampolės savivaldybėje į upę įkrito automobilis su migrantais, žuvo Indijos pilietė

Marijampolė

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


277809

Trečiadienio naktį Marijampolės savivaldybėje į Šešupės upę įkrito automobilis su neteisėtais migrantais, per avariją žuvo neteisėta migrantė, Indijos pilietė.

Kaip pranešė Policijos departamentas, 3.36 val. Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas pranešimas, kad automobiliu „Mazda“ važiuoja neteisėti migrantai.

Kelyje Marijampolė-Kalvarija buvo pastebėtas automobilis „Mazda“, jis stabdomas nesustojo.

Apie 3.50 val. Marijampolės savivaldybėje, Liudvinavoje, nestojęs automobilis nuvažiavo nuo kelio į Šešupės upę.

Sulaikyti automobiliu „Mazda“ važiavę trys vyrai, neteisėti migrantai, galimai Indijos piliečiai.

Žuvo kartu važiavusi moteris, neteisėta migrantė, galimai Indijos pilietė.

Automobilio vairuotojas ieškomas.

Pirminiais duomenimis, neteisėti migrantai atvyko iš Latvijos.

Latvijai pasienyje su Baltarusija fiksavus rekordinį bandymų neteisėtai kirsti sieną skaičių, Lietuvos pasieniečiai pastebi, jog didžioji dalis migrantų per Lietuvą gabenami iš šios kaimyninės šalies.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) skelbia, kad dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną sausį-rugpjūtį buvo pradėti 73 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 65 – susiję su migrantų gabenimu iš Latvijos.

Pastebima, jog tarp sulaikytų gabentojų dominuoja Latvijos piliečiai – 22 (tuo pačiu laikotarpiu 2022-aisiais – septyni).

Remiantis tarnybos duomenimis, iki rugsėjo 1-osios sulaikyta 590 gabentų migrantų iš Latvijos, pernai tuo pačiu laikotarpiu tokių buvo 23.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1605 neteisėtiems migrantams, Latvijoje šis skaičius jau viršija septynis tūkstančius.

VSAT vadas Rustamas Liubajevas yra sakęs, jog jį stebina dideli paskutiniu metu iš Baltarusijos į Latviją plūstančių migrantų skaičiai.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra teigusi, kad migrantai galbūt bando pasinaudoti tuo, jog Latvijoje pasieniui su Baltarusija yra pasitelkiama mažiau priemonių nei Lietuvoje.

Migrantų iš Baltarusijos antplūdis kilo 2021 metais. Tarptautinė bendruomenė teigia, kad jį suorganizavo Baltarusijos režimas, keršydamas dėl įvestų sankcijų.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Su rekordiniais migrantų srautais susiduriančiai Latvijai padėti ketina vykti 20 Lietuvos pasieniečių.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1,6 tūkst. neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista apie 20,9 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

Tai antras atvejis Lietuvoje pastaruoju metu, kai mirtimi pasibaigia neteisėtų migrantų gabenimas.

Gegužę taip pat Marijampolės savivaldybėje, Kalvarijoje, naktį į pelkę įkrito automobilis su neteisėtais migrantais, per šią avariją žuvo vairuotojas iš Moldovos ir vienas iš gabentų neteisėtų migrantų, Sirijos pilietis.

Tada policija skelbė, kad, pirminiais duomenimis, sužeisti dar penki žmonės, įskaitant 16-kos metų paauglį. Lietuvos piliečių automobilyje nebuvo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA