REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 29 d. 20:43

Marijampolės meras apie paskelbtą išlaidų ataskaitą: atsistatydinti neplanuoju, laukiu tyrimo išvadų

Marijampolė

BNS Fotobanko nuotr.

Miglė ValionytėŠaltinis: ELTA


279314

Penktadienį visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus informaciją apie galimai neskaidrų Marijampolės tarybos narių veiklai skirtų išlaidų panaudojimą, tyrime minimas savivaldybės meras Povilas Isoda tikina neketinantis trauktis iš einamų pareigų. Meras teigia sprendimus priimsiantis tik sulaukęs tyrimo išvadų.

„Neplanuoju atsistatydinti ir lengva ranka viską mesti, nes nemanau, kad vienas netobulos sistemos epizodas, viena mano klaida (ar galima klaida) nubraukia viską ką esu padaręs ir nuveikęs. Politikoje, kaip ir kiekviename darbe pasitaiko klaidų. Tikiu, kad gerų darbų esu padaręs daugiau nei klaidų“, – penktadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė politikas.

„Po Kontrolės ir audito tarnybos tyrimo bus aišku, kuriose vietose padariau klaidų ir tada priimsiu reikiamus sprendimus. Gaila, kad vyravo neatsakingas požiūris į išlaidų pateisinimo procesą“, – pažymėjo jis.

P. Isoda pabrėžė dabar turintis vienintelį tikslą – susigrąžinti žmonių pasitikėjimą.

„Ir toliau sieksiu skaidrumo, efektyvumo, racionalumo ir kitų standartų, tokius pačius keliu ir sau! (...) Mano pagrindinis siekis šiuo metu – atstatyti susvyravusį pasitikėjimą manimi, nepaisant šios istorijos“, – rašė jis.

ELTA primena, kad tęsiantis A. Tapino iniciatyvai „Skaidrinam“, penktadienį publikuota Marijampolės tarybos narių kanceliarinių išlaidų apžvalga. Nurodoma, kad savivaldybės meras Povilas Isoda naudojosi ir tarnybiniu automobiliu, ir kompensavosi asmeniniam transportui naudotą kurą už beveik 12 tūkst. eurų.

Tyrime nurodoma, kad meras P. Isoda ataskaitose pateikė čekius, kuriais atsiskaityta ir už benziną, ir už dyzeliną. Taip pat politikas pylėsi kurą keletą kartų per dieną, kelių minučių laiko intervale. Iš viso 2021 m. sausio-rugsėjo mėnesiais meras už degalus atsiskaitė 13 skirtingų banko kortelių.

Iš viso Marijampolės meras per kadenciją kurui kompensavosi 11 554 eurus, nors tuo pačiu metu naudojosi ir tarnybiniu automobiliu.

„Už tokią sumą meras, važinėjantis tarnybiniu automobiliu, asmeniniu automobiliu galėjo nuvažiuoti maždaug 92 000 kilometrų“, – rašoma publikacijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA