REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 20 d. 09:52

Marijampolėje siekiama sumažinti gaisrų ir nelaimių juose skaičių

Marijampolė

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


295469

Siekiant stiprinti gaisrų prevenciją gyvenamajame sektoriuje ir prisidėti prie šiame sektoriuje kylančiuose gaisruose žūstančių žmonių skaičiaus mažinimo, Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu 2024 m. sausio 29 d. patvirtintas Gaisrų prevencijos Marijampolės savivaldybėje 2024–2026 metų programos priemonių planas, kurio viena iš priemonių yra rengti gyvenamųjų būstų lankymo specialiąsias akcijas.

Nuo 2024 m. vasario 1 d. Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pradėjo vykdyti prevencines akcijas, kurių metu konsultuoja gyventojus saugaus būsto klausimais: apie šildymo įrenginius, jų eksploatavimo tinkamumą, suodžių iš dūmtraukių valymo periodiškumą, elektros instaliacijos bei elektros prietaisų būklę ir eksploataciją, apie dūmų detektoriaus naudą. Taip pat aiškina, kaip elgtis kilus gaisrui ir kaip jo išvengti.

Statistikos duomenimis, dažniausiai gaisrai kyla gyvenamosios paskirties pastatuose ir atvirose teritorijose. Praėjusiais metais Marijampolės savivaldybėje buvo kilę pusantro šimto gaisrų, jų metu du žmonės žuvo, trys buvo traumuoti, aštuonis pavyko išgelbėti.

Šie rezultatai ir gyventojų sąmoningumas gaisrų prevencijos klausimais vietos ugniagesių netenkina. Siekiama gyventojus šiais informuoti. Ypač socialinės rizikos šeimose.

„Dūmų detektorius turi tik pusė visų gyventojų. Tai mūsų pareigūnai vykdys šią programą, taip pat akcijas „Saugūs namai“, „Padėk artimui“. Lankosi gyventojų būstuose ir teikia konsultacijas ragindami įsigyti dūmų detektorius, pažiūrėdami, kokia yra krosnių, elektros instaliacijos būklė. Šiuos duomenis teikiame Savivaldybei“, – sakė Marijampolės Marijampolės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Rytis Masys.

Anot jo, iš Savivaldybės gavę sąrašus apie socialiai remtinus arba socialinės rizikos žmones, ugniagesiai juos aplanko, įvertina jų namuose esančias priešgaisrinės saugos sąlygas, o rezultatus apie galimas rizikas perduoda atgal Savivaldybei. Ugniagesiai taip pat teikia rekomendacijas, kaip būtų galima atlaisvinti daugiabučių kiemų prieigas, kad kilus nelaimei, ugniagesiai galėtų kuo arčiau privažiuoti.

Nauja tai, kad šiemet bus organizuojamos moksleivių varžybos gaisrine tematika

Kovo mėn. pradžioje Marijampolės sen. Patašinės k. Marijampolės ugniagesiai gelbėtojai lankėsi 16 individualių būstų ir 1 daugiabutyje gyvenamajame name.

Prevencinės akcijos bus vykdomos iki š. m. gruodžio 31 d. kiekvienoje seniūnijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA