REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 29 d. 14:37

Marijampolėje paminėta Lietuvos narystės NATO 20 metų sukaktis

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybės inf.


296567

Kovo 29-ąją Marijampolėje paminėta Lietuvos narystės NATO 20 metų sukaktis. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai kartu su Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinės šauliais ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinės kariais šią sukaktį paminėjo simboliniu bėgimu miesto gatvėmis bei rikiuote J. Basanavičiaus aikštėje.

J. Basanavičiaus aikštėje, skambant Lietuvos Respublikos ir NATO himnams, buvo iškeltos Lietuvos valstybės ir NATO vėliavos. Trumpą pranešimą, primenant istorinę Lietuvos įstojimo į NATO svarbą ir buvimo stipriausiame kariniame aljanse reikšmę, perskaitė Lietuvos kariuomenės Vytenio bataliono vyresnysis leitenantas Lukas Uleckas.

Basanavičiaus aikštėje iškilmingos rikiuotės dalyvius Lietuvos narystės NATO 20-ųjų metinių proga pasveikino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadas plk. ltn. Andrius Jacina ir Marijampolės savivaldybės vicemeras Valdas Tumelis.

„Šiandien sukanka 20 metų, kai Lietuva prisijungė prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos – NATO aljanso. Galbūt tada tai atrodė kaip svajonės išsipildymas, bet, ko gero, ne kiekvienas įvertino šio žingsnio svarbą. Dabar, kai gyvename išties neramiais laikais, kai neretai susimąstome apie grėsmes, pagalvoję, kad Lietuva yra NATO narė, pasijaučiame kur kas saugesni. Saugesni jaučiamės ir dėl to, kad turime daug Lietuvą mylinčių žmonių, profesionalių karių, ir žinome, kad iškilus grėsmei, mes, paprasti civiliai, nebūsime palikti vieni, nes už mūsų saugumą stos mūsų kariuomenė ir visas NATO aljansas. Džiaugiamės, kad galime šiandien paminėti šią svarbią dieną kartu saugioje šalyje ir mūsų mieste“, – sakė savivaldybės vicemeras Valdas Tumelis.

Rikiuotės metu karius, primindamas jų svarbią misiją atliekant karinę tarnybą ir vykdant NATO misiją, kuri itin svarbi šių dienų įvykių Ukrainoje kontekste, palaimino Marijampolės įgulos kapelionas mjr. Edvardas Baniulis.

Taip pat buvo įteikti aukštesni kariniai laipsniai, už pavyzdingą ir sąžiningą tarnybą mūsų kariai buvo apdovanoti bataliono vado padėkomis ir dovanomis.

Prieš 20 metų, 2004 m. kovo 29 d., Lietuva kartu su Bulgarija, Estija, Latvija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija įstojo į NATO – stipriausią karinį politinį aljansą ir užsitikrino dalyvavimą kolektyvinėje regiono gynyboje bei didesnį šalies saugumą.

Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono uždavinys – užtikrinti Lietuvos kariuomenės vienetų bendrą kovinį aprūpinimą Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų bei plėtoti NATO ir ES aukštesniojo ešelono logistikos pajėgumą. Nuo 2005 m. bataliono kariai budi ir NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF).


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA