Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Marijampolėje duris atvėrė dar vienos socialinės dirbtuvės
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 22 d. 14:59

Marijampolėje duris atvėrė dar vienos socialinės dirbtuvės

Marijampolė

Marijampolės savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


295821

Ketvirtadienį jaukiame susitikime pristatytos jau antrosios socialinės dirbtuvės Marijampolės savivaldybėje. Jaukiose patalpose įsikūrę „Pastelės namai“ jau netrukus pakvies psichikos ar protinę negalią turinčius asmenis užsiimti naujomis kūrybinėmis veiklomis.

Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis džiaugėsi, kad savivaldybėje sukuriama vis daugiau galimybių žmonėms su negalia.

„Pastaruoju metu mūsų savivaldybėje sparčiai daugėja paslaugų asmenims, turintiems psichikos negalią. Neseniai atidarėme 2 visiškai naujus grupinio gyvenimo namus, todėl nenuostabu, kad kitas žingsnis – šių žmonių užimtumo didinimas.

Socialinės dirbtuvės padės žmonėms formuoti naujus įgūdžius, integruotis į visuomenę ir užsiimti mėgstama kūrybine veikla. Mūsų savivaldybėje yra ne vienas pavyzdys, kai socialinės dirbtuvės bendradarbiauja su verslo organizacijomis, tokiu būdu dirbtuvių dalyviai gali pajusti sukuriamą naudą bei ugdytis asmeninę savivertę.

Marijampolės savivaldybės indėlis į šiandien atidaromas jau artąsias socialinis dirbtuves – sukurti 2 etatai čia dirbsiantiems specialistams. Ateityje turime planų atidaryti dar vienas – trečiąsias socialines dirbtuves“, – teigė A. Visockis.

Socialinėse dirbtuvėse „Pastelės namai“ galės lankytis iki 16 asmenų, turinčių psichikos ar protinę negalią. Numatoma dirbtuvių veikla – įvairių elektroninių ir spausdintinų leidinių (lankstinukų, skrajučių, plakatų, užduočių ir spalvinimo knygelių, knygų ir kt.) gamyba ir leidyba, įvairių reklaminių gaminių: vizitinių kortelių, marškinėlių, suvenyrų, siuvinėtų dirbinių, gamyba. Dirbtuvėse bus gaminami įvairūs spaudos ir leidybiniai gaminiai, taip pat suvenyrai ir kt. gaminiai. Planuojama, kad nuo balandžio 1-osios pradės veikti ir elektroninė parduotuvė, kurioje bus prekiaujama šiose dirbtuvėse sukurta produkcija.

Pasak vienos iš dirbtuvių sumanytojos, Ramonos Šilerytės-Cvirkienės, socialinių dirbtuvių „Pastelės namai“ tikslas yra tapti atviru visuomenei reiškiniu, organizatoriai planuoja vykdyti įvairias edukacijas bei tikisi, kad šių dirbtuvių dalyviai savo įgytus įgūdžius galės pritaikyti dirbdami įvairiose verslo įmonėse.

Dirbtuvių metu bus siekiama ugdyti žmonių kūrybinius įgūdžius ir meninį potencialą. Per knygų, lankstinukų, skrajučių, kitų leidinių, suvenyrų ir daiktų gamybą jie ne tik įgis praktinių įgūdžių, bet ir išmoks kūrybiškai išreikšti save, formuoti grafinę išraišką ir tinkamai pristatyti informaciją, ieškoti naujų idėjų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA