REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gegužės 23 d. 16:53

Maldos pusryčiai skirti Lietuvos šimtmečiui

Panevėžys

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


38898

Šiandien Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko iniciatyva jau ketvirtą kartą organizuoti tradiciniai Maldos pusryčiai tema – „Lietuvai 100. Tikėjimo įkvėpti“, skirti Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimui.

„Malonu jau ketvirtą kartą sveikinti Jus Maldos pusryčiuose. Džiaugiuosi, kad jie tapo dar viena gražia miesto bendruomenės stiprinimo tradicija. Šie metai ypatingi Lietuvai, mininčiai valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Valstybė ir tikėjimas visą šimtmetį buvo neatsiejami. Vasario 16-osios Lietuvoje bažnyčia užėmė ypatingą vietą. Karo, rezistencijos ir okupacijos metais tikėjimas dažnai buvo didžiausias stiprybės šaltinis. Atkuriant Lietuvą tikėjimas taip pat buvo atrama mūsų tautai. Tikiu, kad tos pačios vertybės lemia ir šių dienų Lietuvos raidą. Dėkoju visiems, šiandien sutikusiems pasidalinti savo įžvalgomis ir mintimis“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

Lietuvos muitinės pareigūnas, vienintelis likęs gyvas Medininkų tragedijos liudininkas, Lietuvos evangelikų reformatų generalinis superintendentas Tomas Šernas viešėdamas Maldos pusryčiuose teigė, kad negalime Lietuvos kurti netikint, nes tada nebūtų moralės. „Jei mes rimtai norime pasirūpinti Lietuva, tai reikia pradėti nuo savęs ir ieškoti Dievo karalystės. Atsiminkime, kad mums turtingą, laisvą, stabilią ir orią Lietuvą Dievas duos, jei mes ieškosime ne Lietuvos, o Dievo karalystės“, - salė T. Šernas.

Maldos pusryčiuose dalyvavo Apaštališkasis nuncijus, J. Em. Arkivyskupas Pedro Lopez Quintana, Lietuvos istorijos instituto direktorius Rimantas Miknys, Europos parlamento narė Laima Andrikienė, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, kariuomenės, policijos atstovai ir kt. svečiai.

Renginį vedė visuomenės veikėja, G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatė Albina Saladūnaitė. Svečiams dainavo Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos choras (vad. J. Garbaliauskienė).

Maldos pusryčių tradicija atsirado XX a. viduryje JAV. Nuo 2001 metų jie rengiami ir Lietuvoje. Pirmųjų maldos pusryčių Panevėžyje tema buvo pasišventimas ir tarnystė, antrieji – gailestingumas, tretieji skirti vyskupui Teofiliui Matulioniui atminti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA