REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Akmenės visuomenės sveikatos biuras2019 m. Rugsėjo 30 d. 10:31

Maitinimas mokykloje švediško stalo principu pasiteisino

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


101137

Nuo praėjusių metų ugdymo įstaigose vaikai maitinami sveikesniu ir kokybiškesniu maistu. Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintame maitinimo organizavimo ugdymo įstaigose tvarkos apraše. Taip tikimasi užtikrinti sveikatai palankesnę vaikų mitybą, maisto saugą ir geriausią kokybę bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius ir maisto vartojimo kultūrą.

20190927-103519.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija švediško stalo principu rekomenduoja maitinti visose ugdymo įstaigose. Akmenės rajone Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleiviai pirmieji išbandė švediško stalo principą. Kadangi visos naujovės į mūsų kasdienybę sunkiai skinasi kelią, tad ir šį kartą, pradžia buvusi nelengva – pradėta nuo sveikos mitybos principų mokymų: kokį maistą rinktis ir kokios proporcijos turėtų būti. Kol kas šioje mokykloje taip maitinasi tik 5-8 klasių mokiniai, vaikai turi teisę rinktis, ką valgyti iš dviejų siūlomų patiekalų.

Baigiantis pirmam eksperimentiniam mėnesiui pastebima, kad vaikai valgyklose dabar elgiasi mandagiau ir dažniau užsuka pavalgyti, neliko maisto švaistymo problemos. Abejonių nekyla, kad dabartinei kartai – savarankiškai ir besidominčiai sveikesniu gyvenimo būdu, aplinkos tausojimu, švediško stalo principas labai tinkamas pasirinkimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA