REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2023 m. Vasario 25 d. 20:45

Mados ekspertė išskyrė drabužį, kurio vilkėti pakartotinai nederėtų

Lietuva

Organizatorių nuotr.

Justė RazbadauskytėŠaltinis: Pranešimas spaudai


260114

Šiandien apie tvaresnius gyvenimo sprendimus kalba visas pasaulis. Prieš perkant naujus drabužius atidžiau savo spintas peržvelgti siūlo ir stilistai. Mados ekspertė Marija Palaikytė – viena iš jų. „Vienintelis drabužis, kurio nereikėtų dėvėti pakartotinai, yra vestuvinė suknelė. O visus kitus drabužius dėvėti dar kartą yra tiesiog privaloma“, – įsitikinusi Marija, kurią apie tvarią madą ir vartojimo filosofiją jau šį sekmadienį kalbins TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Mados tendencijų analitikė Marija ne tik puikiai žino, kaip atrodyti madingai, bet ir kaip būti atsakingam ar susikurti puikų stilių daug neišleidžiant.

Ji primena ir kitą taisyklę – tai, kas yra madinga šiandien, nebūtinai bus madinga ir rytoj. Vis dėlto, drabužiai gali atspinėti ištisas epochas ir tapti komunikavimo priemone.

„Mada ir jos tendencijos neatsiranda iš niekur. Visi kultūriniai, socialiniai, politiniai ir ekonominiai pokyčiai, kurie vyksta tam tikru laikmečiu, sukuria madą. Nėra taip, kad vienas dizaineris sugalvoja tendenciją, kuri paplinta visame pasaulyje. Mes apie madą kalbame kaip apie žymiai platesnį fenomeną, komunikacijos priemonę. Kiekvienas iš mūsų madą gali pasitelkti kaip įrankį, kuris sustiprintų vidines savybes“, – laidoje nuomone dalinsis Marija.

Žinių apie madą ji sėmėsi kultūros istorijos antropologijos studijose, o mados tendencijų prognozavimo magistro laipsnį gavo Italijoje. Šie mokslai ir ilgametė praktinė patirtis šiandien leidžia Marijai skleisti žinias kitiems.

Mada gali būti atsakinga

Pasak mados ekspertės Marijos, šiandien itin svarbu į madą ir grožį žiūrėti per atsakomybės prizmę, vertinti bei gerbti įvairiausius skirtumus.

„Ne mes madai ir vardan jos esame, o mada mums“, – sakys Marija.

Anot jos, žmonės, įsigydami naujus drabužius, daro daug emocijomis grįstų sprendimų. Tuomet spintos lūžta nuo drabužių gausos, o... apsirengti ir toliau nėra kuo.

„Sėkmingiausias įvaizdis yra tas, kuris tinka individualiam žmogui. Ne visas naujausias mados tendencijas reikia susipirkti į savo drabužinę, ir tikrai ne visas jas reikia bandyti dėvėti. Stilingas žmogus geba papildyti turimą drabužinę naujais pirkiniais, bet kartu dėvėti ir jau turimus daiktus bei kaskart atrodyti naujai“, – patarimais dalinsis mados ekspertė.

Vartotojiškas gyvenimo būdas, pasak Marijos, turėtų likti praeityje. Laidoje žiūrovams ji atskleis, kaip už mažas investicijas atrodyti originaliai, kokybiškai ir kodėl vintažiniai daiktai yra tokie vertingi.

„Ateityje mums nereikės eiti į kompromisą tarp etikos ir estetikos. Mes galėsime turėti patrauklią, gražią madą, kuri bus etiška“, – įsitikinusi Marija.

O štai bet kokia aprangos klaida, anot M. Palaikytės, yra mažiausia, kurią apskritai galime padaryti gyvenime. Tuo labiau, tokia klaida – labai lengvai pataisoma. Mados ekspertė visus kviečia mada mėgautis sąmoningus ir susilaiyti nuo spontaniškų sprendimų perkant drabužius. Taip pat svarbu jau nebenešiojamiems savo drabužiams suteikti antrą šansą juos perleidžiant kitiems.

Norintys sužinoti, kaip turėti puikią drabužinę ir ką daryti, norint atrodyti stilingai, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos.

Nevystantis moterų ir žiedų grožis

Laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė, šviesią, pavasarišką jaunystės puokštę, kurs klinikoje, kurioje moters grožis pražysta kaip gėlės.

Kelių rūšių rožės ir gvazdikai, raganės, floristinė žaluma, tulpės, vėdrynai, eustomos ir zuikiakrūmis – visos šios gėlės darniai suskambės jaunatviškumu ir gaivumu kvepiančioje puokštėje. O kartu su floristikos dizainere, buvusi gydytoja dermatologė, Ilona Sakalauskienė, atskleis paslaptį, ar išties įmanoma išsaugoti jaunystę.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3!REDAKCIJA REKOMENDUOJA