REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Kovo 2 d. 13:50

M. Skuodis: sprendimas dėl Rusijos laivų draudimo jūrų uostuose derinamas su ES

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


206984

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad draudimas Rusijos ir su ja susijusiems laivams įplaukti į jūrų uostus derinamas su kitomis Baltijos jūros šalimis ir Europos Sąjunga.  

„Kalbėjau apie tai su Lenkijos kolega, derinama su Latvija, sprendimai rengiami ES lygmeniu“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministras. 

Pasak užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, jūrų uostų uždarymas didesnį efektą duotų, jei tai būtų bendra ES pozicija.

„Raginu, kad sprendimai būtų priimami bendrai (...) Ką tik kalbėjausi su Baltijos valstybių ministrais – jie taip pat rengia savo sprendimus, taip pat kreipėmės į Europos Komisiją. Tikėtina, kad gali būti ir bendras visos Europos uostų uždarymas“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė G. Landsbergis. 

Anot M. Skuodžio, Vyriausybės sprendimas dėl draudimo Rusijos laivams įplaukti į Klaipėdos uostą gali būti priimtas artimiausiu metu, tačiau jis įsigaliotų ne iš karto, nes laivams reikia suteikti laiko pasiruošti. 

„Kaip ir aviacijoje, suteikiama šiek tiek laiko, bet artimiausiu metu atvykimai nenumatyti, tai tų laivų neturėtume sulaukti. Draudimas reiškia, kad toks laivas tiesiog nebūtų įleistas“, – kalbėjo M. Skuodis.

Jo žiniomis, sausį ir vasarį Klaipėdoje lankėsi apie 20 laivų su Rusijos vėliava. Uosto direkcijos duomenimis, jie gabeno įvairius krovinius. 

„Laivai su Rusijos vėliava šiais metais Klaipėdos uoste krovėsi arba iškrovė rūdą, trąšas, metalo granules, gaminius, laužą, techninę druską, pašarus, durpes. Tiek mums žinoma“, – BNS sakė uosto direkcijos atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė.  

Trečiadienį Klaipėdos uoste buvo vienas laivas su Rusijos vėliava – remontui atvykęs „Murman 2“.

Uoste taip pat reguliariai lankosi laivai, gabenantys suskystintas gamtines dujas (SGD) iš Vysocko, kur yra Rusijos bendrovės „Novatek“ gamykla. Rusiškas SGD vasarį į uostą atgabeno su Nyderlandų vėliava plaukiojantis dujovežis „Coral Energy“ ir Liberijoje registruotas „Coral Fungia“. Dujas iš „Novatek“ perka Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“.

„Novatek“ dalies akcinio kapitalo valdytojas Genadijus Timčenka pateko į vasario 28 dieną Europos Sąjungos paskelbtą sankcijų sąrašą Rusijos oligarchams, kuriems taikomas turto įšaldymas ir draudimas atvykti į ES.

Tarptautinė bendruomenė ekonomines sankcijas Rusijai taiko dėl pastarosios pradėto karo Ukrainoje. 

Autoriai: Valdas Pryšmantas, Remigijus Bielinskas

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA