REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 17 d. 18:47

M. Skuodis: Baltijos šalys – už rusiškų grūdų importo į ES uždraudimą

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


289402

Baltijos šalys pritaria Rusijos ir Baltarusijos grūdų įtraukimui į Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketą, BNS pranešė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Baltijos šalys pritartų Rusijos ir Baltarusijos grūdų importo į Europos Sąjungą įtraukimui į ES sankcijų paketą“, – komentare BNS teigė M. Skuodis.

Jis trečiadienį su Estijos klimato ministru Kristenu Michalu ir Latvijos susisiekimo ministru Kasparu Briškensu aptarė klausimą dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai griežtinimo.

„Sutarėme, kad visus veiksmus būtina koordinuotis tarpusavyje vengiant pavienių nacionalinių iniciatyvų ir toliau keistis informacija transporto sektoriaus klausimais, tiek grūdų, tiek kitais“, – pridūrė M. Skuodis.

Kiek anksčiau trečiadienį M. Skuodis teigė, kad per Lietuvą tranzitu pervežama nedaug rusiškų grūdų, daugiausiai jų gabenama per Latviją, ir tai yra didelė problema.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas anksčiau teigė, kad ES sankcijos maisto produktams iš Rusijos netaikomos, tačiau grūdų įvežimą į Bendriją būtų galima apriboti draudimais, susijusiais su transportu, nors priimti tokį Briuselio sprendimą būtų sudėtinga.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas gruodį ragino stiprinti kontrolę Lietuvos pasienyje su Latvija, kad rusiški grūdai nepatektų į Lietuvą. Jo teigimu, iš Rusijos į Latviją iki šiol įvežta apie milijonas tonų grūdų.

K. Navicko teigimu, yra rizikos, kad rusiški grūdai gali būti įvežami į Lietuvą klastojant jų kilmės dokumentus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA