REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gegužės 29 d. 11:04

M. Sinkevičius: V. Blinkevičiūtės reitingai rodo, kad po kelerių metų galime turėti Lietuvos prezidentę

Vilnius

Dainiaus Labučio nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


176739

Laikinojo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pareigas einantis Mindaugas Sinkevičius įsitikinęs, kad šeštadienį paskelbti populiariausių politikų reitingai indikuoja, jog antroje vietoje esanti europarlamentarė ir išrinktoji LSDP vadovė Vilija Blinkevičiūtė gali laimėti 2024 m. vyksiančius šalies prezidento rinkimus.

„Nežiūrėkime į praeitį, galvokime apie ateitį. Štai šiandien paskelbti Vilijos Blinkevičiūtės reitingai, kai pasakoma, kad Vilija yra antras pagal visuomenės palaikymą žmogus po Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos, tai aš manau, kad tai labai aiški indikacija, jog po kelerių metų galime turėti ir Lietuvos Respublikos prezidentę. Nebūkime kuklūs“, – LSDP suvažiavime kalbėjo M. Sinkevičius.

Visgi Jonavos meras pažymėjo, kad partijų reitingai taip optimistiškai nenuteikia, todėl socialdemokratams reikėtų galvoti apie ateitį ir nusiteikti darbams.

„Tikrai jaučiu, kad visų netenkina tie kuklūs ir vienaženkliai partijos reitingai, jie turėtų būti kaip minimum dviženkliai“, – teigė M. Sinkevičius.

Šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime bus patvirtinti gegužės 3–9 dienomis vykusių partijos pirmininko rinkimų rezultatai ir prasidės naujosios vadovės, europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės įgaliojimai.

Suvažiavime taip pat bus renkami pirmininkės pavaduotojai ir kitų valdymo organų atstovai. Socialdemokratai taip pat svarstys rezoliucijas dėl tiesioginių merų rinkimų įtvirtinimo Konstitucijoje, paramos šeimai priemonių, savivaldos ir „žaliojo kurso“ bei dėl LSDP prioritetų dalyvaujant Konferencijoje dėl Europos Sąjungos ateities.

LSDP lyderio rinkimuose dalyvavo 8016 partijos narių. Už V. Blinkevičiūtę balsavo 4515 partijos narių, už jos konkurentą Juozą Oleką – 3421, nurodoma LSDP pirmininko rinkimų komisijos posėdžio protokole, kurį tvirtins suvažiavimas. Pirmininką dvejų metų kadencijai rinko visi partijos nariai.

LSDP pirmininkas tiesiogiai renkamas trečią kartą. Iki 2017 m. Socialdemokratų partijos vadovai buvo renkami suvažiavimuose.

LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė 2000–2008 m. ėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigas. 2004 m. kaip Naujosios sąjungos kandidatė siekė Lietuvos Respublikos prezidento posto, tačiau liko ketvirtoje vietoje. 2004–2009 m. – Seimo narė. Nuo 2009 m. jau trečią kadenciją dirba Europos Parlamente.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA