REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 7 d. 14:09

M. Navickienė tiki, kad I. Šimonytė atsirevanšuos G. Nausėdai: prezidento silpnybė – taikymasis prie visų

Lietuva

ELTA / Juliaus Kalinsko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


280013

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad partijos į prezidentus keliama premjerė Ingrida Šimonytė yra ne tik stipriausia kandidatė centro dešinės stovykloje, bet ir turi realius šansus atsirevanšuoti dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai. Pasak jos, aptakiai kalbantis ir aiškios nuomonės neturintis prezidentas rinkimuose susidurs su rimtais iššūkiais.

„Yra nemažai kandidatų, kurie gali kalbėti gana panašiai, kaip kalba prezidentas šiuo metu. Tai taikymasis į visus ir, galbūt, konkrečių linijų vengimas, kai sunku pasakyti, apie ką yra kandidatas. Tada susilauki rizikos, kad visi kiti kandidatai gali taip pat taikyti į visus“, – laidoje „ELTA kampas“ kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Politikė neatmeta, kad į prezidentus kandidatuojant Ignui Vėgelei bei kitiems populistiškai kalbantiems veikėjams, G. Nausėda apskritai gali neišeiti į antrąjį rinkimų turą.

„Toks skaičiavimas gali būti“, – sakė ministrė.

Bet kuriuo atveju, tęsė M. Navickienė, viskas paaiškės rinkimų metu. O iki jų, tikino politikė, didesnių konfliktų tarp premjerės ir prezidento neturėtų kilti. Net tuo atveju, pažymėjo ji, jei artimiausiu metu apie antrosios kadencijos siekį viešai prabiltų ir pats G. Nausėda.

„Žinodama premjerę aš tikrai manau, kad niekas negalėtų iššaukti jos destruktyvaus elgesio jokia forma ir klausimu“, – tikino ministrė.

Todėl, pridūrė ministrė, ne išimtis ir pagreitį įgaunantis rinkiminis etapas. M. Navickienės teigimu, skirtumai bei mąstymo takoskyros tarp prezidento ir premjerės tikrai nėra rimtas trukdis valstybės valdymui.

„Ar tai trukdo valdymui, ar tai trukdo sprendimų priėmimui? Mano įsitikinimu, tai netrukdo. Vienas ar kitas aštresnis žodis ar skirtingas dalykų matymas nestabdo valstybės sprendimų. Tikrai nemanau, kad kampanijos metu bus kažkas kitaip“, – apibendrino politikė, kuri buvo laikoma viena realiausių kandidačių į konservatorių kandidatus prezidento rinkimuose.

Prezidento rinkimai vyks 2024 m. pavasarį. Anot visuomenės apklausų, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė I. Šimonytė.

Visgi, tik I. Šimonytė yra patvirtinusi, kad dalyvaus rinkimuose, G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo žada paskelbti vėliau.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimuose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą, apie kandidatavimą paskelbė Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, jį remia Lietuvos regionų partija.

Apie savo kandidatūrą taip pat paskelbė ir buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus bei skandalais pagarsėjęs Antanas Kandrotas, žinomas „Celofano“ pravarde.REDAKCIJA REKOMENDUOJA