REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 2 d. 13:23

M. Navickienė siūlo, kad nebūtų galima išskaičiuoti skolų iš uždirbančių minimalų atlyginimą

Lietuva

A. Rutkausko nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


263325

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, kad aukšti tarifai padengti skoloms neskatina bedarbių, kurie uždirbtų minimalias algas, grįžti į darbo rinką. Tad, pasak jos, ateityje galėtų egzistuoti apribojimai skolų išskaičiavimams iš asmenų uždirbančių minimalią algą.

„Aš manau, kad viena iš svarių priežasčių, dėl kurių žmonės nenori grįžti į darbo rinką yra skolos. Šios skolos taip pat nulemia, kad jie nori gauti pinigus grynaisiais, nes prisibijo kad gali prarasti didelę dalį algos dėl susikaupusių skolų. Ir ką aš norėčiau pasiūlyti, kad nebūtų galima išskaičiuoti skolų iš uždirbančių minimalią algą. Nors žinau, kad kolegos iš Teisingumo ministerijos galbūt tokiai idėjai nepritars“, – kovo 24 d. Amerikos verslo rūmų Lietuvoje surengtame susitikime komentavo M. Navickienė.

Ministrės teigimu vienokia ar kitokia išskaitų kontrolė šiuo metu yra vykdoma vienuolikoje kitų valstybių.

„Mes stebėjome ir išanalizavome vienuolika valstybių. Ir nei viena iš jų nevykdo skolų išieškojimo, kai žmogus uždirba minimalią algą“, – paminėjo ji.

Visgi, pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komunikacijos skyriaus atstovų, tokia idėja dar tik aptarinėjama tarp institucijų.

„Ieškome sprendimo, tad šuo metu problema aptariama tarpinstituciniu lygmeniu – darbinio pobūdžio pokalbiuose ir susitikimuose. Kol kas baigtinio rezultato dar nėra“, – teigia jie.

Ekonomikos ir Inovacijų ministerijos organizuotos programos „Kurk Lietuvai“ tyrimo duomenimis, Lietuvoje, lyginant su kaimyninėmis valstybėmis ir kitomis Europos Sąjungos šalimis, vis dar vienos didžiausių išskaitų skoloms padengti. Nuo atlyginimo dalies, kuri yra žemiau minimalios mėnesinės algos (MMA) galimos išskaitos iki 30 proc. turint daugiau nei vieną bylą.

Taip pat, pasak projekto, valstybės, kuriuose vykdoma išskaitų kontrolė yra: Airija, Estija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Lenkija, Suomija, Švedija, Vokietija, Čekija, Prancūzija, Nyderlandai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA