REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 25 d. 09:55

M. Navickienė nesutinka su Prezidentūros raginimais imtis priemonių dėl Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadų: aš dirbu savo darbą

Lietuva

ELTA nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


290115

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepritaria Prezidentūros raginimams, kad reaguojant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadas tyrime dėl mažamečio paėmimo, ministerija turi imtis papildomų priemonių. Anot ministrės, šioje situacijoje priemonių turi imtis Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

„Labai svarbu, kad priemonių imtųsi Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, o aš, jas įvertinusi, jau galėsiu priimti sprendimus, ar reikalingi kažkokie papildomi sprendimai iš ministerijos pusės“, – paklausta, kokių priemonių imsis ministerija Eltai teigė M. Navickienė.

„Niekaip nenorėčiau reaguoti į patarėjos pamąstymus ar samprotavimus, aš darau savo darbą ir žinau, kad tarnyboje žmonės dirba sunkiai ir sudėtingomis aplinkybėmis. Turime daryti viską, kad jie turėtų atitinkamas kompetencijas“, – į Prezidentūros kritiką atsakė ji.

Praėjusią savaitę Vaiko teisų apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės paskelbtos išvados, jog pernai rugsėjį Palangoje vaiko nuo motinos atskyrimą vykdę vaiko teisių specialistai dirbo netinkamai ir neprofesionaliai. Dėl to, kaip nurodė kontrolierė, mažametis galimai patyrė neigiamus išgyvenimus, stresą ir baimę.

Pasak ministrės, į šias išvadas reikia atsižvelgti, tačiau, ji tikino nenorinti daryti galutinių apibendrinimų kol nėra galutinio tyrimo iš atsakingos institucijos – Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos.

Po gautų išvadų, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją (SADM) sukritikavo prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė. Jos nuomone, ministerija turi sureaguoti į praėjusią savaitę pristatytas išvadas ir imtis atitinkamų priemonių, siekiant įgyvendinti reikiamus pokyčius.

„Tikimės, kad į tuos siūlymus sureaguos ir politikos formuotojai – kalbu apie Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją – ir kad jie imsis reikiamų pokyčių lygiai taip pat bravūriškai, kaip puolė visus, kurie atkreipė dėmesį į geriausių vaiko interesų neatitinkančią jo paėmimo procedūrą“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė I. Segalovičienė.

ELTA primena, kad gruodžio pradžioje viešojoje erdvėje ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos jėga paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė, darbuotojai jį ramino. Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės teigimu, socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip mažametis paimamas iš mamos, yra tik dalis proceso, vykstančio nuo 2022-ųjų. I. Skuodienė teigė, kad vaizdo įraše matoma mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA