REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Vasario 4 d. 16:45

M. Gražinytė-Tyla paskelbta geriausia pasaulio dirigente moterimi

Vilnius

M. Gražinytė-Tyla paskelbta geriausia pasaulio dirigente moterimi. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


70521

Radijo stotis „Classic FM“, rinkdama pasaulio dirigenčių dešimtuką, metų geriausia dirigente pripažino Mirgą Gražinytę-Tylą.

Kaip skelbia tarptautinis interneto portalas „Classic FM“, 32 metų lietuvė M. Gražinytė-Tyla užkariavo pasaulio koncertų sales savo neįtikėtina energija ir aistra.

M. Gražinytė-Tyla dirbo su daugybe orkestrų, dirigavo operoms Heidelberge, Zalcburge, Berlyne ir Berne, Jungtinėse Valstijose dirbo su Sietlo ir San Diego simfoniniais orkestrais, Niujorke debiutavo su Juilliardo orkestru.

Tarp paskutinių jos pasiekimų - sutartis su legendine klasikinės muzikos įrašų leidybos kompanija „Deutsche Grammophon“. M. Gražinytė-Tyla yra pirmoji moteris dirigentė, su šia kompanija turinti ilgalaikę sutartį.

Šiemet prezidentė Dalia Grybauskaitė M. Gražinytei-Tylai įteikė medalį „Už nuopelnus Lietuvai“ ir pavadino ją geriausia savo šalies ambasadore.

Antrąją vietą „Classic FM“ dešimtuke užėmė prancūzė Laurence Equilbey, labiausiai žinoma už darbą choralinės muzikos srityje, be to, ji yra įkūrusi savo a capella stiliumi dainuojantį chorą. Trečioje vietoje - meksikietė dirigentė ir Kvinslando simfoninio orkestro muzikos vadovė Alondra de la Parra, kuri išsiskiria tuo, kad nepripažįsta tradicinio dirigento stovėjimo prieš orkestrą. Koncertų metu ji bendrauja ir su orkestru, ir su publika.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA