REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugpjūčio 16 d. 18:23

M. Drobiazko išsiųstas kvietimas į komisijos posėdį dėl jos Lietuvos pilietybės atėmimo

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


275592

Rusijoje gyvenančiai ledo šokėjai Margaritai Drobiazko trečiadienį išsiųstas oficialus kvietimas dalyvauti pilietybės reikalų komisijos posėdyje, kur ketinama spręsti dėl jos Lietuvos pilietybės panaikinimo.

„Pilietybės reikalų komisija sužinojusi apie gyvenamosios vietos adresą, kuriuo Lietuvoje registruotas Povilas Vanagas, šiuo adresu šiandien išsiuntė oficialų raštą su kvietimu į pilietybės reikalų komisijos posėdį“, – BNS pranešė Prezidentūra.

„Šis raštas yra adresuotas Margaritai Drobiazko, ir yra prašymas Povilui Vanagui, jeigu jis gaus šitą kvietimą, jį perduoti“, – pridūrė ji.

P. Vanagas yra M. Drobiazko sutuoktinis ir šokių partneris.

Dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos pilietybės atėmimo iš ledo šokėjos M. Drobiazko vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė į prezidentą Gitaną Nausėdą kreipėsi liepos pabaigoje.

Prieš šalies vadovui priimant sprendimą rekomendaciją jam turės pateikti Pilietybės reikalų komisija, jai vadovauja vyriausiasis prezidento patarėjas teisės klausimais.

Prieš šiai komisijai sprendžiant dėl pilietybės atėmimo M. Drobiazko turės keturias savaites nuo gauto pasiaiškinti, susirasti advokatą bei susipažinti su posėdžio medžiaga.

Šis terminas pradedamas skaičiuojamas nuo M. Drobiazko informavimo apie planuojamą Pilietybės reikalų komisijos posėdį.

Šiuo metu posėdis planuojamas rugsėjo 14 dieną.

Migracijos departamentas nurodo, kad M. Drobiazko nesilaiko Lietuvai duotos priesaikos ir bendradarbiaudama su priešišku režimu diskredituoja šalies vardą.

Kaip vieną iš argumentų departamentas nurodo, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatiana Navka – Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona.

Anksčiau G. Nausėda yra sakęs konkretaus M. Drobiazko atvejo nekomentuosiantis, tačiau pabrėžė, kad „demokratija privalo gintis (...), nes autokratijos dažnai mėgina mūsų stiprybę“.

M. Drobiazko Lietuvos pilietybę įgijo 1993 metais išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA