REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 21 d. 17:35

M. Ardišauskas atmeta jam ir J. Džiugeliui mestus kaltinimus

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


292749

Iniciatyvos „Skaidrinam“ dėmesio susilaukusio parlamentaro Justo Džiugelio buvęs konsultantas Mindaugas Ardišauskas atmeta kaltinimus, esą jis Seimo nariui išrašinėjo fiktyvias sąskaitas faktūras. Šiuo metu lošimų lobistu save įregistravęs M. Ardišauskas tikina Seimo nariui pagal poreikį teikęs konsultacijas dėl viešosios komunikacijos, rengęs kalbas, periodines veiklos ataskaitas, socialinių tinklų įrašus bei pranešimus žiniasklaidai.

„Konsultavau J. Džiugelį jo rinkiminės kampanijos metu pagal minėtą sutartį. Pagal ją buvo išrašomos mano sąskaitos, kurios buvo tvarkingai apmokėtos. Dėl banko išrašų terminų apribojimų negaliu pateikti įrodymų, bet juos, manau, rasite J. Džiugelio politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje. Tad manymas, kad J. Džiugelis atsiskaito Seimo nario biudžetą su manimi už įvykusią rinkimų kampaniją, yra labai klaidingas“, – Eltai teigė M. Ardišauskas.

Jis pažymi, kad J. Džiugeliui tapus Seimo nariu, abipusiu sutarimu buvo nuspręsta pratęsti bendradarbiavimą.

„Buvo sutarta, jog aš teiksiu konsultacijas dėl viešosios/politinės komunikacijos bei periodinių veiklos ataskaitų, socialinių tinklų įrašų, pranešimų žiniasklaidai ir kalbų rengimo paslaugas pagal poreikį“, – informavo buvęs J. Džiugelio konsultantas.

Jis akcentuoja gavęs Seimo nario biuro patvirtinimą, kad tokių paslaugų teikimas yra legalus. Pasak M. Ardišausko, biuras taip pat nurodė, kad dėl šių paslaugų sudaryti sutartį nėra būtina, o paslaugų teikimo apimtis yra nurodytina sąskaitose.

„Pasikeitus mano profesinei orientacijai, aukščiau minėtas dalykinis susitarimas su Justu Džiugeliu baigėsi 2024 m. sausio 1 d.“, – taip pat pažymėjo jis.

Atliktų darbų pavyzdžiais M. Ardišauskas patikino negalįs pasidalinti „dėl objektyvių priežasčių“. Visgi buvęs J. Džiugelio konsultantas tikina esant poreikiui jais galėsiantis pasidalinti su atsakingomis institucijomis.

M. Ardišauskas taip pat nesutinka su viešoje erdvėje reiškiamais kaltinimais, esą jis galėjo daryti J. Džiugeliui spaudimą inicijuoti lošimo sektoriui palankius įstatymus. Jis akcentuoja bendradarbiavimą su J. Džiugeliu nutraukęs dar prieš įsiregistruodamas lobistu.

„Asocijuotos struktūros ALVA (Atsakingo lošimo asociacija), vykdančios lobistinę veiklą, vadovu tapau šių metų vasario 15 d. Lig šiol lobistinės veiklos nesu vykdęs. Kaip minėjau, mano bendradarbiavimas su Justu Džiugeliu baigėsi 2023 m. gruodį“, – patikino M. Ardišauskas.

Jis taip pat visiškai nesutinka ir su viešoje erdvėje reiškiama kritika, esą J. Džiugelis yra pasiūlęs azartinių lošimų bendrovėms palankius įstatyminius pakeitimus.

„Kalbant apie Justo Džiugelio registruotas dvi įstatymų pataisas, susijusias su lošimų sektoriumi: pirmoji – siūlymas dėl amžiaus barjero padidinimo (suvienodinimo) iki 21 m. Šis įstatymo pakeitimas nenaudingas verslui. Mano atstovaujama ALVA asociacija nesutinka su tokiu Azartinių lošimų įstatymo pakeitimu arba turi kitų pasiūlymų“, – akcentavo M. Ardišauskas.

„Antroji – siūlymas dėl atsakomybės už nelegalių lošimų organizavimą sugriežtinimo. Šis įstatymas labai nenaudingas nelegalių lošimo paslaugų teikėjams ir labai naudingas visuomenei“, – sakė jis, pažymėdamas, kad parlamentaro inicijuoti pakeitimai buvo naudingi ne verslui, o viešam interesui.

ELTA primena, kad „Skaidrinam“ iniciatyvos komanda antradienį pasidalino J. Džiugelio parlamentinių lėšų ataskaita, kurioje matyti, jog parlamentaras per trejus metus ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų. Skelbiama, kad J. Džiugelio Seimo buhalterijai pateiktas sąskaitas už Seimo nario ataskaitų rengimą jam išrašė pagal individualią veiklą dirbantis M. Ardišauskas.

Skelbiama, kad M. Ardišauskas parlamentarui išrašė sąskaitas beveik visais 2021–2023 metų mėnesiais, jose nurodoma suma – 1 tūkst. eurų.

Visgi, parlamentaro pateikiami duomenys netikslūs – bendra šių išlaidų suma J. Džiugelio pateiktose sąskaitos faktūrose siekia daugiau kaip 26 tūkst. eurų.

J. Džiugelio ataskaitose taip pat rastos dvi sąskaitos, kuriose yra nurodoma, jog jos skirtos Seimo nario ataskaitos spausdinimui ir platinimui.

Skelbiama, kad šiose sąskaitose yra nurodoma J. Džiugelio vienmandatės Vilniaus rajono iždininkė Ieva Vasiliauskaitė.

Pats J. Džiugelis antradienį atmetė kaltinimus dėl galimai neskaidraus parlamentinių lėšų naudojimo. Kaip „Laisvės TV“ eteryje teigė parlamentaras, šie pinigai buvo skirti spaudos pranešimų, įrašų socialiniuose tinkluose ir Seimo nario ataskaitų rengimui apmokėti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA