REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 3 d. 15:05

M. Adomėnas neatmeta galimybės įvesti įleidimo ribojimus baltarusiams: jei atsirastų naujų įvykių, tokia raida galėtų būti svarstytina

Lietuva

Minskas. Pexels.com nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


247531

Įsigaliojus Rusijos Federacijos piliečių įleidimo ribojimams, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas neatmeta, kad Lietuva galėtų svarstyti sugriežtinti ir Baltarusijos piliečių įleidimo į Lietuvos teritoriją tvarką.

„Šiuo metu mes laikomės susitarimo tarp regiono šalių, tai yra tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, kur kalbame tik apie Rusijos federacijos piliečius. Bet jeigu atsirastų naujų įvykių, ypač Baltarusijoje, be abejo, tokia raida galėtų būti svarstytina“, – užsienio reikalų ministerijoje žurnalistams teigė M. Adomėnas.

ELTA primena, kad atsižvelgus į Rusijos vykdomą karinę invaziją į Ukrainą ir iš to kylančias grėsmes šalių nacionaliniam saugumui, Lietuva kartu su Latvija, Estija bei Lenkija nusprendė griežtinti Rusijos piliečių atvykimo kontrolę.

Vadovaujantis Seimo nutarimu „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ ir Vyriausybės patvirtintais kriterijais, nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. į Lietuvos Respublikos teritoriją per visus pasienio kontrolės punktus atvykstantiems Rusijos piliečiams nepaprastosios padėties galiojimo metu bus taikomas individualus sugriežtintas patikrinimas.

Patikrinimo metu bus siekiama įsitikinti, ar Rusijos piliečiai atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus ir ar jie nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams, kaip tai numatyta Šengeno sienų kodekse.

Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad per Šengeno išorės sieną į Lietuvą bus įleidžiami tik Rusijos piliečiai ir jų šeimos nariai dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tarptautinius pervežimus vykdančių ekipažų ir įgulų nariai, tranzitu per Lietuvą vykstantys Rusijos diplomatai, asmenys, turintys ES valstybės išduotą leidimą gyventi, taip pat ilgalaikę Šengeno valstybių nacionalinę vizą ar supaprastinto tranzito dokumentą turintys Rusijos piliečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA