REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugsėjo 20 d. 11:17

LVŽS toliau kelia ultimatumus valdantiesiems: reikalauja viešinti informaciją apie nelegalius migrantus

Vilnius

Opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


188485

Opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM), Migracijos departamentą bei Valstybės sienos apsaugos tarnybą, prašydamas viešinti visus duomenis apie gautus bei išnagrinėtus prieglobsčio prašymus.

„Migracijos departamentas iki liepos mėnesio viešai, kas mėnesį, skelbdavo duomenis apie Lietuvoje gautus bei nagrinėjamus prieglobsčio prašymus. Liepos mėnesį skelbimas buvo nutrauktas, ir informacija tapo neprieinama departamento tinklapyje, nors prievolę kas mėnesį viešinti tokią informaciją numato Migracijos departamento vadovo įsakymas. Matant, kokie iki tol buvo migracijos departamento pajėgumai (pvz. birželio mėnesį išnagrinėti vos 108 prašymai, o nenagrinėtais liko daugiau kaip 400), kyla labai daug klausimų, ar prieglobsčio prašymų nagrinėjimas tinkamai organizuojamas padidėjus nelegalių migrantų srautams ir ar nėra vilkinamas, o atitinkamai – atidedamas ir nelegalių migrantų išsiuntimas iš šalies“, – išplatintame pranešime sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis.

R. Karbauskio teigimu, toks informacijos slėpimas nuo visuomenės bei sprendimus priimančių politikų ne tik kad neatitinka viešumo ir skaidrumo principų, bet ir kompromituoja VRM bei kelia abejones jos veiksmais.

„Statistika yra pirmasis indikatorius, leidžiantis objektyviai įvertinti, kaip tvarkomasi su migracijos problema Lietuvoje. Deja, bet jau daugiau kaip du mėnesius neturime jokios informacijos apie peržiūrėtus prieglobsčio prašymus, nėra skelbiama statistika, kiek žmonių buvo grąžinta į kilmės valstybes, kiek valstybės biudžetui kainuoja migrantų išlaikymas. Užuot aiškinę visuomenei priimamus sprendimus ir atsiskaitę už migracijos krizės valdymą, valdantieji pasuko pačiu lengviausiu ir primityviausiu keliu – slepia reikšmingą informaciją, imituodami, kad Lietuvoje yra viskas gerai“, – pažymi LVŽS pirmininkas R. Karbauskis.

LVŽS taryba rugsėjo 17 dieną pareikalavo ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės atsiskaityti už nelegalios migracijos krizės valdymą, viešinti visą su tuo susijusią informaciją, keisti COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją bei atsisakyti mokesčių didinimo planų. Jei šie reikalavimai nebus įgyvendinti, LVŽS sieks premjerės interpeliacijos Seime.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA