REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 14 d. 20:55

LVŽS frakcija frakcija prašo pradėti tyrimą dėl ministrės Agnės Bilotaitės veiklos

Vilnius

BNS (Scanpix) nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


197573

LVŽS frakcija, įvertinusi Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos, rašoma frakcijos išplatintame pranešime.

Ministrė viešai paskelbė, kad „Pušyno“ veikla neatitinka VRM būdingų funkcijų ir viešoji įstaiga bus likviduota, o sanatorijos turtas – ant jūros kranto esantys pastatai ir beveik 2 ha sklypas, bus perduotas Turto bankui. Ministrė savo sprendimą motyvuoja nuorodomis į 2016 metų Konkurencijos tarybos rekomendacijas ir Vyriausybės programą.

Tačiau A. Bilotaitė nepranešė, kad VRM sprendimą atsisakyti „Pušyno“ galimai įtakojo Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė, kuri yra ministrės A. Bilotaitės bendrapartietė ir planavo tapti jos patarėja Seime. Nors A. Bilotaitė teigia, esą ji ir V. Skeberdytė yra tiesiog tos pačios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narės, viešai paskelbta informacija leidžia pagrįstai manyti, kad abi moteris sieja draugystė. 

Artimus A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės ryšius įrodo daugybė viešoje erdvėje skelbiamų nuotraukų iš politikių rinkiminių kampanijų. Maža to – paaiškėjo, kad valstybės tarnautoja V. Skeberdytė yra pateikusi prašymą Palangos savivaldybės administracijos direktoriui suteikti leidimą jai dirbti Seimo narės A. Bilotaitės politinio (asmeninio) pasitikėjimo patarėjų komandoje.

Ši informacija skelbiama 2021 m. gruodžio 12 d. socialiniuose tinkluose Facebook ir YouTube  žurnalisto Skirmanto Malinausko tyrime.

Viešai paskelbtoje informacijoje teigiama, kad dėl žemės, esančios sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje adresu Žvejų g. 1, Palangoje jau šešis metus bylinėjasi Šventosios seniūnės V. Skeberdytės uošviai Hermegeldilda ir Stasys Liutikai. Minėti asmenys siekia susigrąžinti žemės sklypą atkurdami nuosavybės teises.

Pažymėtina, kad A. Bilotaitės bendrapartietė gyvena ir augina tris vaikus su partneriu Tauru Liutiku, kurio interesus valstybės tarnautoja atstovauja teismuose dėl nuosavybės teisės į žemės sklypus atkūrimo. Bandymas perimti sanatorijai priklausančią teritorijos dalį yra ne pirmas. Teismas jau anksčiau yra pripažinęs, kad žemės sklypų sugrąžinti negalima, nes juose stovi visuomeniniai pastatai, skirti rekreacijai ir visuomenės poreikiui tenkinti.

Svarbu paminėti, kad VRM ministrės sprendimas Turto bankui perduoti sanatoriją „Pušynas“ su jai priklausančiais žemės sklypais galimai sudarytų sąlygas V. Skeberdytės uošviams ir partneriui be kliūčių atkurti nuosavybę.

LVŽS frakcijos narių nuomone, viešojoje erdvėje paskelbta informacija kelia abejones, ar nebuvo naudojamasi tarnybine padėtimi siekiant susigrąžinti žemės sklypą, ar detaliojo plano koregavimo ir naujo grąžintinos žemės sklypo, esančio sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje, suformavimo procesai buvo skaidrūs. 

Be to, turimais duomenimis, V. Skeberdytė nedeklaravo, nors ir privalėjo, savo ryšių su partneriu Tauru Liutiku ir uošviais, kurių interesus valstybės tarnautoja atstovauja teisme.

Todėl LVŽS išvardintų institucijų prašo pradėti tyrimą dėl valstybės tarnautojos V. Skeberdytės elgesio ir galimo viešųjų bei privačiųjų interesų supainiojimo. Taip pat prašoma pagal kompetenciją įvertinti TS-LKD narių ir galimai gerų draugių A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės galimus susitarimus. 

Prašoma ištirti, ar A. Bilotaitė, pasinaudodama savo įtaka ir dėl užimamų pareigų jos žinioje esančia informacija bei tarnybine padėtimi, nesiekė padėti savo bendrapartietės ir draugės šeimai sugrąžinti milijoninės vertės žemės sklypus Palangoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA