REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Vasario 9 d. 14:49

LTOK nepritaria rusų ir baltarusių dalyvavimui nei olimpinėse žaidynėse, nei bet kuriame kitame sporto renginyje

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


258770

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje dar kartą patvirtinta principinė organizacijos pozicija dėl rusų ir baltarusių nedalyvavimo 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„LTOK nepritaria rusų ir baltarusių dalyvavimui nei Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, nei bet kuriame kitame sporto renginyje, kol Ukrainoje vyksta karas. Turime daryti viską, kad ne mūsų, o jų, agresorių, olimpinėse žaidynėse nebūtų.

Šiuo metu galioja Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijos Tarptautinėms sporto federacijoms neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose. Būtent Tarptautinės federacijos, organizuojančios olimpinę atranką, turi realią galimybę užkirsti kelią rusams ir baltarusiams dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Jei atranka į olimpines žaidynes vyktų dabar, turbūt tik minėtų šalių tenisininkai turėtų galimybę į žaidynes atsirinkti. Turime daryti viską, kad Tarptautinės federacijos principinės pozicijos nekeistų, o šiuo metu galiojančios rekomendacijos išliktų“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Prieš Vykdomojo komiteto posėdį LTOK vadovė kalbėjosi su Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto (UNOK) prezidentu Vadimu Gutcaitu, su kuriuo aptarė šią poziciją.

Ketvirtadienį UNOK išplatino kreipimąsi į TOK ir visą olimpinę bendruomenę, kuriame primena, su kokiais karo žiaurumais šiuo metu susiduria Ukraina, ir prašo daryti viską, kad karą sukėlusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse nebūtų.

Primenama, kad praėjusią savaitę LTOK Sportininkų komisija kreipėsi į Tarptautines sporto šakų federacijas, TOK, TOK Sportininkų komisiją, ragindama imtis visų priemonių, kad Rusijos ir Baltarusijos nei 2024 m. Paryžiaus vasaros, nei 2026 m. Milano-Kortinos žiemos olimpinėse žaidynėse šių šalių sportininkų nebūtų.

Ketvirtadienį panašų kreipimąsi išplatino ir Estijos nacionalinio olimpinio komiteto Sportininkų komisija, pabrėždama, kad kol vyksta karas Rusijai ir Baltarusijai tarptautiniuose renginiuose ir olimpinėje bendruomenėje vietos nėra.REDAKCIJA REKOMENDUOJA