REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Spalio 20 d. 18:45

LTOK atskleidė skaičius: pajamos viršys metinį planą

Vilnius

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


191562

Trečiadienį vyko nuotolinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame patvirtinta pirmųjų trijų ketvirčių biudžeto apyskaita, atnaujinti olimpinių stipendijų skyrimo kriterijai bei pristatyti artėjantys renginiai bei projektai.

Ruošiamasi žiemos žaidynėms

Posėdį LTOK prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė pradėjo informacija apie pokalbį su Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentu Thomu Bachu. Spalio pradžioje TOK vadovas su organizacijos nariais kalbėjosi apie iššūkius, su kuriais buvo susidurta Tokijo olimpinėse žaidynėse bei artėjančias Pekino žiemos žaidynes.

„Su iššūkiais Tokijuje buvo susitvarkyta gerai, tai buvo žiūrimiausios olimpinės žaidynės istorijoje. Kalbant apie Pekino žaidynes, joms ruošiamasi, jau matoma, kad tvarka bus griežta, varžybos vyks be žiūrovų iš užsienio“, – sakė IOC narė D.Gudzinevičiūtė.

Garsėjant spekuliacijoms apie žaidynių boikotą, T.Bachas atkreipė dėmesį, kad olimpinės žaidynės priklauso visam olimpiniam judėjimui, o ne vienai valstybei. Jis taip pat priminė, kad Olimpinė chartija įpareigoja visus nacionalinius olimpinius komitetus dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Patvirtinta biudžeto apyskaita

Pirmųjų trijų šių metų ketvirčių LTOK biudžeto apyskaitą Vykdomojo komiteto nariams pristatė iždininkas Darius Čerka. Iš viso per devynis mėnesius LTOK surinko 9 mln. 233 tūkst. eurų pajamų. Tai – 90 proc. numatyto metinio plano.

63 proc. šios sumos arba 5 mln. 759 tūkst. eurų buvo gauti iš UAB „Olifėja“ skiriamos 8 proc. paramos. „Jau dabar matosi, kad viršysime numatytą metinį planuotų surinkti pajamų planą“, – sakė D.Čerka.

UAB „Olifėja“ išmokėjus dividendus LTOK gavo daugiau nei 3 mln. eurų ir 78 tūkst. eurų jau viršijo metinį dividendų planą.

Olimpiniam sportui per devynis mėnesius buvo skirti 82 proc. LTOK biudžeto arba 6 mln. 782 tūkst. eurų. Ženkli suma sutaupyta dalyvaujant Tokijo olimpinėse žaidynėse – vietoje planuoto 1 mln. 200 tūkst. eurų, išleista 231 tūkst. eurų. Tai lėmė mažesnis nei planuota į Japoniją vykusių sportininkų ir specialistų skaičius.

Vykdomasis komitetas patvirtino ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) biudžeto apyskaitą. Fondas iki spalio mėnesio iš rėmėjų surinko 75 proc. planuotų metinių pajamų arba 1 mln. 49 tūkst. eurų. Tikimasi, kad metų pabaigoje pajamos 3-6 proc. viršys metų planą. Dėl COVID-19 pandemijos ir atšauktų veiklų bei renginių per pirmuosius tris metų ketvirčius LOF išlaidos siekė 50 proc. metinio plano.

Atnaujinti olimpinių stipendijų kriterijai

Vykdomojo komiteto nariai patvirtino LTOK Ekspertų komisijos parengtus atnaujintus individualių sporto šakų stipendijų kriterijus 2021-2022 metų laikotarpiui.

Kriterijus atitinkantiems Pekino žiemos olimpinių žaidynių kandidatams stipendijos bus mokamos iki kitų metų balandžio 30 dienos.

Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių kandidatams stipendijas planuojama mokėti iki kitų metų birželio pabaigos. Vis dėlto, olimpinių stipendijų sutartyje numatytas punktas, kuriuo LTOK gali stipendijų mokėjimą sustabdyti arba visai nutraukti. Tai įvyktų, jei būtų pakeistas olimpinio sporto finansavimo modelis.

Olimpinių stipendininkų sąraše – 100 atletų. Daugiausiai – lengvaatlečių ir irkluotojų.

Olimpinės stipendijos, atsižvelgiant į nustatytus kriterijus, siekia nuo 450 iki 1000 eurų. Nuo olimpinės stipendijos LTOK sumokami mokesčiai sportininkams užtikrina socialines garantijas.

Ruošiamasi olimpinio judėjimo 100-mečiui

Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat buvo aptartas pasiruošimas olimpinio judėjimo Lietuvoje 100-mečio minėjimui, pristatyti planuojami renginiai, renkamas organizacinis komitetas ir darbo grupė. Ši svarbi data bus minima 2024 metais.

LTOK Sportininkų komisijos pirmininkas olimpinis vicečempionas Mindaugas Griškonis pristatė informaciją apie spalio pradžioje Dubrovnike (Kroatija) vykusią Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) sportininkų Generalinę asamblėją, kurioje dalyvavo kartu su olimpine čempione penkiakovininke Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene.

Vykdomojo komiteto nariams buvo pristatyta informacija apie gruodžio 2-9 dienomis vyksiantį „Sporto kino festivalį“, pasiruošimą prestižiniams „LTeam apdovanojimams“ bei naują „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezoną.

Posėdyje aptarta ir ketvirtadienį vyksianti tradicinė „LTeam konferencija“. Nemokamoje, kasmet daugybę sporto gerbėjų ir profesionalų suburiančioje konferencijoje bus galima išgirsti aktualius pranešimus populiariausiomis temomis: apie pasaulines sporto tendencijas pasakos ir mintimis bei patirtimi dalinsis sporto medikai, teisininkai, komunikacijos specialistai, netrūks įvairių diskusijų, interaktyvių pramogų.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA