REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 25 d. 09:18

LSDP vadovė dėl valdančiųjų nedeklaruotų akcijų: ministrams keliami aukštesni reikalavimai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


252163

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė sako, jog „Ignitis grupės“ akcijų nedeklaravę energetikos ministras Dainius Kreivys ir finansų viceministras Gediminas Norkūnas sukėlė abejonių dėl savo veiklos skaidrumo.

„Tiek ministras D. Kreivys, tiek viceministras G. Morkūnas turi akcijų, kurios susijusios su „Igničiu“, ir kelia tam tikrą nepasitikėjimą ir klausimą dėl skaidrumo, ar ministras (ir viceministras) nėra pažeidžiami“, – penktadienį interviu Žinių radijui sakė V. Blinkevičiūtė.

Ji taip pat teigė buvusi nustebinta premjerės Ingridos Šimonytės ir finansų ministrės Gintarės skaistės reakcijos, kurios interesų konflikto šioje situacijoje neįžvelgė.

„Ir kas čia keisčiausia šitoj situacijoj ir šitoj istorijoj – tiek premjerė I. Šimonytė, tiek finansų ministrė G. Skaistė sako kad taip, mes žinojom, kad viceministras turi tų akcijų, čia nieko tokio. Kaip tai nieko tokio? Jei jis atsakingas už energetikos sritį, klausimų tada kyla visokių, dėl skaidrumo, dėl pažeidžiamumo“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Anot jos, net jei Vyriausybės atstovai tiesiogiai ir nesprendė klausimų, susijusių su bendrovėmis, su kuriomis yra susiję, ministrams visada keliami daug aukštesni skaidrumo reikalavimai.

„Ministras, mano supratimu, privalėjo ir privalo šitas akcijas deklaruoti. Tas ministras ar tas politikas, kuris vienaip ar kitaip susijęs su verslu, turi jas deklaruoti, priimdamas sprendimus turi nusišalinti, tai yra bendra praktika“, – kalbėjo socialdemokratų vadovė.

LRT antradienį paskelbė, jog energetikos ministras D. Kreivys netiesiogiai valdo „Ignitis grupės“ akcijas ir to nėra deklaravęs. Opozicija dėl šios situacijos kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).

Premjerė I. Šimonytė antradienį nurodė nematanti problemų dėl D. Kreivio nedeklaruoto ryšio su „Ignitis grupe“, tačiau ragino palaukti VTEK išvadų.

Pasak LRT, „Igničio grupės“ akcijų turi ir to nebuvo tinkamai deklaravęs grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

Finansų ministrė G. Skaistė kiek anksčiau žurnalistams sakė žinojusi, jog G. Norkūnas turi „Igničio grupės“ akcijų. Ministrė sakė dėl to problemų neįžvelgianti.

Prezidentūra antradienį pareiškė, kad tokia žiniasklaidos paviešinta informacija kenkia žmonių pasitikėjimui valstybe.REDAKCIJA REKOMENDUOJA