REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 21 d. 21:25

LSDP skyriams keliant kandidatus į prezidentus, dažniausiai skamba V. Blinkevičiūtės pavardė

Lietuva

Vilija Blinkevičiūtė. Irmanto Gelūno, fotobanko nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


281396

Kandidatus į šalies vadovus keliantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai dažniausiai mini europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės pavardę.

Kaip teigė LSDP komunikacijos skyriaus vadovas Justinas Argustas, partijos pirmininkės V. Blinkevičiūtės kandidatūrą į šalies vadovus iškėlė 11 skyrių. Savo ruožtu kitų socialdemokratų pavardės minimos tik pavieniui.

„Po vieną skyrių yra iškėlę V. Andriukaičio, N. Cesiulio, Š. Biručio kandidatūras, o Vilniaus miesto skyriaus grupė „Momentum“ teikia G. Palucko ir L. Gudžinsko kandidatūras“, – Eltai teigė J. Argustas.

Dėl LSDP kandidato prezidento rinkimuose turės apsispręsti partijos taryba. Kaip pažymėjo partijos atstovas, tai turėtų įvykti gruodžio arba sausio mėnesį.

Apie dalyvavimą prezidento rinkimuose jau yra pranešusi konservatorių kandidatė premjerė Ingrida Šimonytė, „valstietis“ Aurelijus Veryga, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška. Apie savo kandidatūrą paskelbė ir buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, teisėsaugos akiratyje esantis ir riaušių byloje teisiamas Antanas Kandrotas-Celofanas.

Artimiausi šalies vadovo rinkimai vyks 2024 m. gegužę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA