REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 25 d. 18:06

LSDP: griežtai ir kritiškai vertiname piktnaudžiavimo atvejus savivaldybėse

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


268330

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė griežtai ir kritiškai vertina susiklosčiusią neskaidrią situaciją šalies savivaldybėse apmokant tarybų nariams už darbą, nurodoma LSDP pranešime žiniasklaidai.

Pasak partijos pirmininkės, pilietinė akcija „Skaidrinam“ atskleidė daug trūkumų ir galimo piktnaudžiavimo atvejų įvairiose savivaldybėse.
„Susiklosčiusi situacija įžeidė Lietuvos visuomenę ir padidino nepasitikėjimą savivaldybių darbu. Šeštadienį vyksiančiame suvažiavime bus priimtas atskiras LSDP pareiškimas dėl šios situacijos“, – sako V. Blinkevičiūtė.

LSDP valdyba ir Seimo frakcija pasirodžius pirmiesiems pranešimams aptarė ir įvertino susiklosčiusią situaciją bei rekomendavo LSDP nariams savivaldybėse laikytis keletos principų, teigiama partijos pranešime.

Pasak LSDP, buvo rekomenduota viešai ir skaidriai atskleisti naudotų lėšų pagrįstumą visuomenei. Taip pat esant akivaizdiems savivaldybių tarybų reglamentuose nustatytiems apmokėjimo už darbą tvarkos pažeidimams, grąžinti pinigus į savivaldybių biudžetus.

Be to, kilus įtarimams dėl LSDP atstovų galimo nusikalstamo lėšų pasisavinimo rekomendavo LSDP skyriams kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas, kad būtų pradėti reikalingi teisiniai tyrimai. Taip pat tokiais atvejais siūlė LSDP nariams laikinai sustabdyti narystę partijoje, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Anot LSDP, pirmadienį posėdžiavusi LSDP valdyba ir Seimo frakcija dar kartą aptarė situaciją ir nutarė bendrą partijos poziciją išreikšti suvažiavime. O LSDP pirmininkė šeštadienį vyksiančiame suvažiavime siūlo patvirtinti šiuos principus.

ELTA primena, kad visuomenininko Andriaus Tapino savivaldos tarybų lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę.

Suabejojus, ar ministrai Jurgita Šiugždinienė, Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys skaidriai naudojosi kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Jeigu parlamentas apsispręs kitaip, tuomet, pasak TS-LKD, būtų svarstoma dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Tokia iniciatyva sutinkama nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai.

Opozicija tvirtina, kad Vyriausybė, siūlydama perkrauti visą valdžios sistemą, kratosi politinės atsakomybės dėl į skandalą įsivėlusių ministrų.

Todėl Seimo mažumos atstovai ragina Ministrų kabinetą trauktis.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį Seimo frakcijų vadovams išsiuntė kvietimą susitikti dėl siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus dar šį rugsėjį. Visgi, opozicijai nesutikus dalyvauti, posėdis neįvyko.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje, todėl politikė pateikė atsistatydinimo pareiškimą, kurį pirmadienį premjerė I. Šimonytė perdavė prezidentui.

Laikinosios sostinės taryboje dirbusi G. Skaistė bei S. Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti, kur naudojo tarybos nario veiklai skirtas lėšas. Finansų ministrė nurodė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei perves beveik 14 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA