Aktualijos | 4 MIN.

Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas Regionų ministerijos idėją laiko svarstytina: savivaldybėms trūksta dėmesio iš VRM

Dominykas Datkūnas
2024 m. rugsėjo 22 d. 16:09
Audrius Klišonis. Roko Tenio (ELTA) nuotr.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidento pareigas laikinai einantis Plungės rajono meras Audrius Klišonis teigia, kad šios Seimo kadencijos metu savivaldybės sulaukė daug mažiau dėmesio iš Vidaus reikalų ministerijos (VRM). Jo teigimu, tai verčia kelti klausimą, ar savivaldybių reikalus turėtų perimti atskira Regionų ministerija.

Anot A. Klišonio, šios kadencijos metu VRM turėjo išskirtinai daug iššūkių, kaip migracijos politika, pasienio saugumas ir COVID-19 pandemija. Tai lėmė, kad savivaldybių klausimas atsidūrė ganėtinai žemai ministerijos prioritetų sąraše.

„Iš tiesų savivaldybės jaučia tokį dėmesio trūkumą, nes viceministras, kuris kuruoja savivaldybes, jam buvo uždėti mobilizaciniai dalykai, pasienis ir visa kita. Kalbant apie jį, tai yra žmogus, kuris yra iš savivaldos ir ją puikiai suprantantis, tačiau žmogus turi tik 24 valandas per parą“, – šią savaitę spaudos konferencijos metu kalbėjo LSA laikinasis vadovas.

A. Klišonio teigimu, regionų atstovus nuvylė tai, kad praeitoje kadencijoje parengtas regionų vystymosi planas neatnešė tokių rezultatų, kokių buvo tikimasi.

„Turbūt vienas nuviliantis klausimas yra tai, kad regionai, regionų plėtros tarybos, realiai atlieka ne planavimo klausimus, ne regionų plėtros klausimus, bet jos turi tik administravimo dalykus, techninius klausimus“, – teigė jis.

Plungės rajono meras teigia, kad sunku pasakyti, ar regionų reikalams spręsti yra reikalinga atskira ministerija. Pasak jo, tokiam darbui gali užtekti vieno viceministro, bet jam neatsiradus, galima kelti klausimą apie ministerijos steigimą.

„Ekspertinio lygmens, planavimo lygmens, šito iš tikrųjų nėra. Ar tam reikia atskiros ministerijos? Sunku pasakyti. (...) Šiandien VRM sistemoje, savivaldybės yra turbūt trečioje vietoje“, – apibendrino LSA laikinasis vadovas.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasiūlė steigti naują ministeriją, kuri iš VRM perimtų regionų politikos formavimo atsakomybę ir prisidėtų prie tarybų ir savivaldos savarankiškumo didinimo. Anot jo, tokia ministerija taip pat galėtų perimti funkcijas iš kitų ministerijų, kurios leistų jai vykdyti regionų lūkesčius atitinkančią nacionalinę politiką.

Premjerė Ingrida Šimonytė šį siūlymą vadino svarstytinu, bet siūlomos institucijos veikla turėtų būti dar platesnė. Vyriausybės vadovės manymu, ši ministerija galėtų vykdyti savivaldybių ir regionų politiką bei rūpintis viešosios tarnybos klausimais. 

„Aš sakyčiau, kad ne tiek Regionų ministerija, bet galbūt labiau Viešojo valdymo ministerija. Nes tokia ministerija galėtų apimti politinę atsakomybę ne tik už savivaldybių reikalus ar regionų reikalus, bet ir viešąjį valdymą, valstybės tarnyba ir panašius klausimus. Tai nėra kažkas, kas negalėtų būti svarstoma“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė. 

Anksčiau Eltos organizuotų Seimo rinkimų debatų metu Lietuvos regionų partijai vadovaujantis Jonas Pinskus tarp siūlymų taip pat įvardijo galimybę įkurti Regionų ministeriją.

„Mes netgi siūlome įkurti Regionų ministeriją, perkeliant Energetikos į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, tai išspręstų visus klausimus“, – debatų metu siūlė J. Pinskus.


Šiauliai
Fotografijos muziejuje – susitikimas su prof. G. Šiukščiumi
Vakar Fotografijos muziejuje vyko susitikimas su dizaineriu, fotomenininku ir dėstytoju prof. Giedriumi Šiukščiumi.
Kultūra | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Kauno „Žalgirio“ (7-4) komanda iš išvykose vykusios Eurolygos dvigubos savaitės rungtynių grįžta be pergalių.
Sportas | 3 MIN.
3
Kai kurie žmonės atrodo ramūs, tylūs, bet jų mintys niekada nesustoja. Jie neatskleidžia visko iki galo ir moka paslėpti emocijas. Tokie žmonės traukia kitus kaip magnetas – juk paslaptis visada vilioja. Štai trys Zodiako ženklai, kurie labiausiai apgaubti paslapties šydu.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Penktadienį per popietinį piką Stokholmo centre autobusui įsirėžus į autobusų stotelėje stovėjusius žmones, keli žmonės žuvo, o kiti buvo sužeisti, pranešė policija.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Zakiras Medžidovas Rėkyvos progimnazijos reikalauja sumokėti 3000 eurų kompensaciją už padarytą materialinę ir nematerialinę žalą dėl pažeistų autorių teisių. Jis tai vadina intelektualine vagyste. Rėkyvos progimnazijos internetinėje svetainėje ir Facebook paskyroje, kaip teigia tarybos narys, publikuojama jo daryta nuotrauka be autoriaus sutikimo ir nenurodant autorystės. Rėkyvos progimnazijos administracija mano, kad toks tarybos nario elgesys neetiškas ir kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybės etikos komisiją. Ar miesto švietimo įstaigai teks mokėti pinigus iš to paties miesto biudžeto?
Politika | 4 MIN.
1

Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Lietuva ir dar septynios Europos šalys pasirašė ketinimų protokolą dėl karinio mobilumo užtikrinimo centriniame, šiauriniame ir rytiniame regione, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Lietuva | 3 MIN.
1
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Mindaugas Sinkevičius sako, kad gynybai numatyti 5,38 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) yra neginčytina koalicijos sutarta riba. Anot jo, mėginimai šį klausimą interpretuoti pagal politines nuotaikas yra nepriimtini.
Lietuva | 3 MIN.
1

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Zakiras Medžidovas Rėkyvos progimnazijos reikalauja sumokėti 3000 eurų kompensaciją už padarytą materialinę ir nematerialinę žalą dėl pažeistų autorių teisių. Jis tai vadina intelektualine vagyste. Rėkyvos progimnazijos internetinėje svetainėje ir Facebook paskyroje, kaip teigia tarybos narys, publikuojama jo daryta nuotrauka be autoriaus sutikimo ir nenurodant autorystės. Rėkyvos progimnazijos administracija mano, kad toks tarybos nario elgesys neetiškas ir kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybės etikos komisiją. Ar miesto švietimo įstaigai teks mokėti pinigus iš to paties miesto biudžeto?
Politika | 4 MIN.
1
Praėjusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas, kuris atpigins verslo liudijimų kainas platesniam ratui gyventojų, auginančių vaikus. Nuo ateinančių metų 50 procentų nuolaida bus taikoma tėvams, auginantiems du ir daugiau vaikų. Iki šiol tokia nuolaida galėjo pasinaudoti tik daugiavaikės šeimos, kuriose auga trys ir daugiau vaikų.
Politika | 3 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Penktadienį per popietinį piką Stokholmo centre autobusui įsirėžus į autobusų stotelėje stovėjusius žmones, keli žmonės žuvo, o kiti buvo sužeisti, pranešė policija.
Pasaulis | 3 MIN.
1
Ukraina nepriims pamokymų apie korupciją iš savo šalį skurdžiausia Europos Sąjungos (ES) nare pavertusio lyderio – taip Ukrainos užsienio reikalų ministerija sureagavo į Vengrijos nacionalistinių pažiūrų premjero Viktoro Orbano žodžius, esą Kyjivą valdo „karo meto mafijos tinklas“.
Pasaulis | 4 MIN.
4


Akmenė
Šiauliai
Naujosios Akmenės kultūros rūmuose nušurmuliavo pirmasis Akmenės krašto verslo forumas.
Verslas | 2 MIN.
0
Pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo įmonė „Toksika“ baigiantis metams pakvietė vietos bendruomenes ir Šiaulių krašto parlamentarus pristatyti įmonės veiklos, metų rezultatų ir pažangos. Šįkart į svečius atvyko artimiausios Bridų ir Šakynos bei Šiaulių Medelyno bendruomenės, senjorai iš Trečiojo amžiaus universiteto ir Seimo nariai, iš kurių daliai tai buvo pirmoji viešnagė. UAB „Toksika“ generalinis direktorius džiaugiasi ne tik parodytu dėmesiu įmonei, bet ir artimu bendradarbiavimu, kuris leidžia įmonei ne tik saugiai vykdyti savo pagrindines funkcijas, bet ir būti atvirai, socialiai atsakingai, atlikti šviečiamąją funkciją ir prisidėti prie vietos bendruomenių gerbūvio.
Verslas | 6 MIN.
0

Joniškis
Šiauliai
Tarp 2025-11-12 20.30 val. ir 2025-11-13 3.45 val. Joniškio rajone, Šašių kaime, pavogtas ant lauko keliuko stovėjęs automobilis VW PASSAT, pagamintas 2005 m.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vilniaus apygardos teismas paliko nepakeistą Šiaulių apylinkės teismo 2025 m. balandžio 29 d. sprendimą Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nario G. Lukošaičio civilinėje byloje dėl nepagrįsto praturtėjimo. G. Lukošaitis į Šiaulių miesto savivaldybės biudžetą turės grąžinti 11 063 Eur.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Radviliškis
Šiauliai
Radviliškio rajono gyventojams – gera žinia: valstybės valdoma akcinė bendrovė „Via Lietuva“ pradeda realius darbus, kad iki kitų metų pabaigos būtų baigtas išasfaltuoti kelias nuo Sidabravo miestelio per Beinoravą ir Mandeikius iki Panevėžio plento. Tai daugiau nei 10 kilometrų ilgio neasfaltuoto kelio atkarpos, kurių rekonstrukcijos vertė sieks pusketvirto milijono eurų.
Gatvė | 3 MIN.
0
1. nuo lapkričio 17 iki lapkričio 21 d. S. Daukanto g. atkarpoje nuo Vilniaus g. iki M. K. Čiurliono g.;
Gatvė | 2 MIN.
0
Plungė
Lietuva
Plungės rajone trečiadienio rytą įvyko avarija, kurios metu susidūrė du automobiliai, o po smūgio buvo kliudytas ir trečiasis. Jį vairavo į tarnybą vykusi policijos pareigūnė. Nukentėjo du žmonės.
Gatvė | 2 MIN.
0
Vairuotojų reakcijos kelyje netikėtai pasirodžius laukiniam gyvūnui labai skirtųsi, rodo nauja draudimo bendrovės ERGO užsakymu atlikta apklausa. Nuo staigaus stabdymo iki kliūties apvažiavimo ar greičio mažinimo – toks atsakymų spektras patvirtina paprastą tiesą: vieno universalaus recepto, kaip elgtis tokioje situacijoje, nėra. Draudikai akcentuoja, kad svarbiausia iš anksto įsivertinti riziką, paisyti kelio ženklų ir pasirūpinti finansine apsauga, kurią nuo šiol galima įsigyti kur kas lanksčiau.
Gatvė | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių „Gintra“ atsisveikina su 2025 metų sezone komandai vadovavusiu strategu Steve’u Beeksu. Britų specialistas įsirašys į klubo istoriją ne tik kaip dar vienas treneris atvedęs komandą į Lietuvos čempionių sostą, bet ir su Saulės miesto ekipa debiutavęs UEFA Europos taurės turnyre.
Sportas | 3 MIN.
0
Pasibaigus 2025 metų „TOPsport“ remiamos A lygos sezonui, Saulės miesto ekipos vairą paliko Dainis Kazakevičius.
Sportas | 4 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Vakar Fotografijos muziejuje vyko susitikimas su dizaineriu, fotomenininku ir dėstytoju prof. Giedriumi Šiukščiumi.
Kultūra | 2 MIN.
0
Vilniaus universiteto Partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas Šiaulių rajono savivaldybės Romualdo Ozolo stipendijos sertifikatus įteikė dviems studijų programas baigusiems šios stipendijos laureatams – Rusnei Marijai Poligaitei ir Tomui Griškevičiui. Kaip informavo VU ryšių su organizacijomis koordinatorė Viktorija Milko, šia proga prorektorius su stipendininkais aptarė Romualdo Ozolo vardo stipendijas jiems pelniusius darbus, jų aktualumą ir tematikos ryšį su signataro R. Ozolo idėjomis.
Veidai | 4 MIN.
0
Joniškis
Šiauliai
Šios savaitės „Regiono herojus“ – Žydris Žalakis, roko grupės „MES“ vadovas ir įkūrėjas, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokytojas. Žydris yra pasakęs: „Publikai atnešu tai, ką jaučiu pats“. Jis džiaugiasi kiekviena diena ir pozityvumą skleidžia visiems aplinkiniams. Tai jis ypač suprato po to, kai pabudo iš komos. Jis tarsi stebuklas nustebino ne tik artimuosius, bet ir medikus.
Veidai | 4 MIN.
0
Jaunimas | 5 MIN.
0


Lietuva
Šiauliai
Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai vis dažniau kūrena krosnis, židinius ar krosneles, tačiau ne visada pasirūpina jų priežiūra. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ duomenimis, nevalyti ar netvarkingi kaminai, krosnys, židiniai kasmet tampa dešimčių gaisrų priežastimi, o šių įvykių padaroma žala siekia dešimtis tūkstančių eurų. Kai kuriais nelaimių atvejais žmonės praranda net liepsnos sunaikintus namus.
Namai | 4 MIN.
0
Namai – tai ne tik sienos. Tai saugumas, šiluma ir vieta, kur auga mūsų vaikai. Šį sekmadienį „Mama kalba“ laidoje aiškinsimės apie tai, kaip išsirinkti būstą, kuris iš tiesų taptų namais. Sužinosime, į ką svarbu atkreipti dėmesį šeimoms, perkančioms pirmąjį būstą – apie kainas, paramą, lengvatas ir dažniausias klaidas. Apie tai kalbėsimės su nekilnojamojo turto (NT) agentūros „Du procentai“ savininku Nedu Sakalausku.
Namai | 4 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Vilniaus universiteto Partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas Šiaulių rajono savivaldybės Romualdo Ozolo stipendijos sertifikatus įteikė dviems studijų programas baigusiems šios stipendijos laureatams – Rusnei Marijai Poligaitei ir Tomui Griškevičiui. Kaip informavo VU ryšių su organizacijomis koordinatorė Viktorija Milko, šia proga prorektorius su stipendininkais aptarė Romualdo Ozolo vardo stipendijas jiems pelniusius darbus, jų aktualumą ir tematikos ryšį su signataro R. Ozolo idėjomis.
Veidai | 4 MIN.
0
Mirė menininkė, visuomenės veikėja bei viena iš nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ pradininkių Jūratė Sližytė.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Vis anksčiau temstant, lėkštėse natūraliai norisi daugiau spalvų ir skonių. Todėl į pirkinių krepšelius vienas po kito byra persimonai – tikras saldumo ir saulės pliūpsnis, kuris ne tik džiugina akį, bet ir praturtina mitybą vitaminais bei nevargina kišenės. Nemažai lietuvių jau nebeįsivaizduoja rudens be netgi „dievų vaisiumi“ ar „gamtos saldainiu“ tituluojamų persimonų, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, nors ši egzotika derliaus piko metu tiesiog graibstyte graibstoma, daliai pirkėjų vis dar kyla klausimų.
Virtuvė | 6 MIN.
0
Kai kurie žmonės atrodo ramūs, tylūs, bet jų mintys niekada nesustoja. Jie neatskleidžia visko iki galo ir moka paslėpti emocijas. Tokie žmonės traukia kitus kaip magnetas – juk paslaptis visada vilioja. Štai trys Zodiako ženklai, kurie labiausiai apgaubti paslapties šydu.
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kai kurie žmonės atrodo ramūs, tylūs, bet jų mintys niekada nesustoja. Jie neatskleidžia visko iki galo ir moka paslėpti emocijas. Tokie žmonės traukia kitus kaip magnetas – juk paslaptis visada vilioja. Štai trys Zodiako ženklai, kurie labiausiai apgaubti paslapties šydu.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena; Verslo diena; Karaliaus Mindaugo žūties diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Vis anksčiau temstant, lėkštėse natūraliai norisi daugiau spalvų ir skonių. Todėl į pirkinių krepšelius vienas po kito byra persimonai – tikras saldumo ir saulės pliūpsnis, kuris ne tik džiugina akį, bet ir praturtina mitybą vitaminais bei nevargina kišenės. Nemažai lietuvių jau nebeįsivaizduoja rudens be netgi „dievų vaisiumi“ ar „gamtos saldainiu“ tituluojamų persimonų, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, nors ši egzotika derliaus piko metu tiesiog graibstyte graibstoma, daliai pirkėjų vis dar kyla klausimų.
Virtuvė | 6 MIN.
0
Nors bananai itin mėgstami dėl savo skonio ir maistingumo, tai – ir vieni greičiausiai nokstančių vaisių. Vos kelios dienos namuose – ir vaisius suminkštėja, o jo geltoną žievę išmargina rudos bei juodos dėmės. Vis dėlto, neskubėkite išmesti pernokusių bananų, nes iš jų, pridėję kelis pigius ingredientus, galėsite paruošti gardžius valgius. Be to, kad bananai nesunoktų anksčiau laiko – laikykitės kelių patarimų, kaip tinkamai juos sandėliuoti namuose.
Virtuvė | 6 MIN.
0