REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Vasario 14 d. 14:51

Liudas Mažylis taps Kauno Garbės piliečiu

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


29157

Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiantis Kaunas nusilenks profesoriui Liudui Mažyliui. Jis šio ketvirtadienio vakarą vyksiančios šventės metu bus paskelbtas Kauno miesto Garbės piliečiu. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse taip pat bus apdovanoti įvairiose srityse reikšmingais darbais ir pasiekimais pasižymėję kauniečiai.

„Giliai tikiu ir visuomet pabrėžiu, kad kiekvienas pasaulio miestas yra toks, kokie yra jo žmonės. Kaunas šiuo atžvilgiu yra nuostabus miestas, nes jo žmonės – darbštūs, pasitikintys savimi, pozityviai žiūrintys į gyvenimą ir dar, kas yra labai svarbu, visuomet pasirengę padėti tam, kam reikia pagalbos“, – prieš artėjančią apdovanojimų ceremoniją kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Ketvirtadienio popietę, 16 val., rotušėje vyksiančioje ceremonijoje už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, uolų ir sąžiningą darbą bei visuomeninę veiklą 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklais Kaunas apdovanos Krepšinio mokyklos „Aisčiai“ trenerę Birutę Jankauskienę, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Nijolę Oną Lepeškaitę ir Dainių Svoboną, Lietuvos teatro ir kino aktorę Doloresą Kazragytę, bendrovės „Kauno tiltai“ generalinį direktorių Aldą Rusevičių, Kauno M. K. Čiurlionio draugijos narę, skulptorę, pedagogę Dalią Oną Palukaitienę, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininką Valentiną Jazerską ir daktarą, kunigą Saulių Paulių Bytautą bei Kauno krepšinio mokyklos trenerį Jurijų Fiodorovą. Choreografui, baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui bus įteiktas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį bus apdovanoti Audra Liaudanskienė, Roma ir Simonas Galiniai, Dainius Babilas, Violeta Bakutienė, Regina Markevičienė, Dainuolė Kazlauskienė ir Ona Janutė Leonavičienė. Pasidabruotas J. Vileišio medalis bus įteiktas karo istorikui prof. dr. Valdui Rakučiui.

Kauno miesto simbolis – Tauriukas – bus įteiktas muzikologei Alinai Ramanauskienei, o Kauno miesto mero padėkos raštai – kauniečiams Rimai Kazėnienei ir Aleksandrui Rave. Trims kauniečiams bus įteikti Gerumo kristalai. Šiemet Apdovanojimų tarybos sprendimu šie apdovanojimai atiteks asociacijos „Padedu augti“ vadovei Ingai Laukytei-Budrienei, dirbančiais su neišnešiotų naujagimių šeimomis. Už nuolatines socialines akcijas laureate tapo ir Daiva Valančiūtė. Trečiasis geradaris – Viktoras Jarmolovas, išsaugojęs jaunos merginos gyvybę ir pagarsėjęs kitais kilniais poelgiais.

Tą patį vasario 15-osios vakarą 19 val. iškilminga apdovanojimų ceremonija bei koncertas „Aš – dalis tavęs“ vyks ir „Žalgirio“ arenoje. Čia Kauno miesto Garbės piliečio vardas bus suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui, o kartu bus paskelbti penkių iškilių nominacijų laureatai. Renginį nuo 21 val. transliuos LRT televizija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA