REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Gegužės 18 d. 08:57

„Litgrid“ po rekonstrukcijos įjungė 88 km ilgio oro linijas

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


267576

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ įjungė 88 km ilgio 330 kV elektros perdavimo linijas Vakarų Lietuvoje. Rekonstrukcijos metu vienos grandies Grobinė (Latvija)–Klaipėda ir Jurbarkas–Bitėnai oro linijos tapo dvigrandėmis, taip padidinant elektros pralaidumą ir sustiprinant tinklo patikimumą, rašoma „Litgrid“ pranešime žiniasklaidai.

Kaip nurodoma pranešime, įjungdama rekonstruotas linijas „Litgrid“ baigia dviejų sinchronizacijos projektų – 330 kV oro linijų Darbėnai–Bitėnai ir Kruonio HAE–Bitėnai statybos – pirmuosius etapus.

„Įjungtos Grobinė–Klaipėda ir Jurbarkas–Bitėnai oro linijos žymi reikšmingą progresą Vakarų Lietuvos oro linijų statybų projektuose. Rekonstruotos ir jau veikiančios oro linijos dar labiau sustiprina Vakarų Lietuvos tinklo saugumą, prisideda prie tinklo patikimumo, o netolimoje ateityje – ir prie sklandaus sinchroninio darbo su kontinentine Europa. Šios linijos bus lyg elektros greitkelis tarp Vakarų Lietuvos, kurioje sparčiai vystoma atsinaujinanti energetika, planuojami jūriniai vėjo parkai, ir Rytų Lietuvos, kur labiausiai auga elektros vartojimas“, – teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Rekonstrukcijos metu buvo atnaujinta 49 km ilgio Grobinė–Klaipėda oro linijos atkarpa nuo Darbėnų iki Gargždų per Kretingos ir Klaipėdos rajonus ir 39 km ilgio linija Jurbarkas–Bitėnai, besidriekianti per Jurbarko ir Pagėgių rajonus.

Iš viso 88 km ilgio ruožuose buvo sumontuotos 245 naujos oro linijų atramos, kurių aukštis yra nuo 48 iki 60 metrų, o bendras visų atramų svoris siekia apie 4100 tonų. 88 km ilgio dvigrandėse oro linijose nutiesta apie 1100 km elektros perdavimo laidų, pažymima pranešime.

„Litgrid“ nurodo, kad antruoju Darbėnai–Bitėnai statybos darbų etapu elektros perdavimo linijos rekonstruojamos oro linijose Klaipėda–Šyša ir Šyša–Bitėnai, kurių pastaroji bus nutiesta iki išplėstos Bitėnų transformatorių pastotės. Klaipėdos rajone taip pat statoma maždaug 12 km ilgio nauja linijos atkarpa apeinant Gargždų ir Klaipėdos miestus. Šie darbai prasidėjo balandžio mėnesį.

Antruoju Kruonio HAE–Bitėnai projekto etapu bus statoma nauja viengrandė 62 km ilgio 330 kV oro linija nuo Kybartų iki Jurbarko, kuri susijungs su 330 kV linijomis Jurbarkas–Bitėnai ir Kruonio HAE–Sovietskas. Joms skirtų pamatų įrengimas, atramų statymas ir naujų linijų tiesimas pradėtas šį mėnesį. Kruonio HAE–Bitėnai projekto įgyvendinimas sudarys sąlygas atjungti į Sovietską (Kaliningrado sritis) einančią liniją po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.

Trečiojo Kruonio HAE–Bitėnai projekto etapo – Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimo – darbai jau vyksta. Šių metų vasarį gautas šio projekto statybą leidžiantis dokumentas.

Vakarų Lietuvos 330 kV elektros perdavimo linijų statybos projektus Darbėnai–Bitėnai ir Kruonio HAE–Bitėnai pabaigti numatyta 2025 metais, nurodoma ptranešime.

Iš viso „Litgrid“ įgyvendino jau 6 sinchronizacijos projektus. Tai 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas, 110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba, 330 kV linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija, „LitPol Link“ jungties išplėtimas, avarinio prisijungimo prie kontinentinės Europos tinklų per sinchroninę jungtį „LitPol Link“ bandymas ir Šiaurės Rytų Lietuvos perdavimo tinklo optimizavimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA