REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Liepos 21 d. 09:55

Linkuvos miesto šventė: balta spalva, džiazas ir Škaplierinės atlaidai

Pakruojis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


182347

Kasmet vidurvasarį Linkuva mini savo gimtadienį – vyksta garsūs Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidai. Šiais metais liepos 16-18 d. šventė paminėta ir jau antrąja „Baltąja vakariene“ bei trečiuoju džiazo festivaliu „Linkuva Jazz 2021“, kuriuose vyravo bendruomeniškumas ir jaukumas.
 


Foto galerija:

iayxju49927.jpg
ifrptr49930.jpg
ijlhr849929.jpg
ilq4bm49928.jpg
im954h49925.jpg
iz3d8r49926.jpg

Abejingų nepaliko antrąjį kartą surengta „Baltoji vakarienė“, kuria penktadienį ir buvo pradėtas miesto šventės savaitgalis. Išlaikant „Diner en blanc“ temą šiais metais susirinko dar daugiau baltai pasipuošusių vakarienės dalyvių. Sveikinimo žodžius tarė  Europos parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Liudas Jonaitis. Prisijungė ir Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė, Seimo nario Antano Matulo linkėjimus perdavė Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė Erika Kižienė. Įspūdžiais dalijosi Rundalės (Latvija)  kultūros centro vadovė Lilita Lauskiniecė.

Renginio metu liejosi poetės Vilijos Kaškelytės – Narvydienės eilės, pasirodė Saksafonistas Dainius Tomkus, dainomis  džiugino Marija Kacilevičiūtė, Tomas Janavičius ir Virginijus Kacilevičius, Linkuvos kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“, Linkuvos kultūros centro jaunimo grupė „Septima“, Klaipėdos muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus. Į šokio sūkurį susirinkusiuosius įsuko grupė  „Uostamiestis“ ir linijinių šokių klubas „Saulės linija“.

Šeštadienį neapsieita be jau tradiciniu tampančio džiazo festivalio „Linkuva Jazz 2021“, kuris šiais metais įvyko jau trečiąjį kartą. Susirinkusiuosius džiugiai sveikino renginio vedėjas Richardas Jonaitis. Gyvai atliekamą džiazo muziką dovanojo Pasvalio muzikos mokyklos „Small Big-Band“, Linkuvos kultūros centro džiazo grupė, „Loreta & Vytautas Folk Jazz Quartet“, Stepas Januška su džiazo grupe. Pasirodė ir svečiai iš Lenkijos – „Rafal Jackiewicz Quartet“, o koncertą užbaigė Klaipėdos džiazo orkestras ir solistės.

Sekmadienį šurmuliavo amatininkų mugė, buvo laikomi garsieji Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidai, vietinių vadinami tiesiog Škaplierna. Šv. Mišias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, giedojo Marijos Taikos Karalienės parapijos senosios muzikos ansamblis „Decorata“ (Klaipėda). Vakare miesto šventę vainikavo šokių vakaras „Sugrįžimas į 90-ųjų Škpalierinę“.

 Miesto šventės metu veikė ir įvairios parodos. Susirinkusieji galėjo ne tik apžiūrėti Linkuvos kultūros centro kiemelyje veikiančią dailininko iš Pasvalio Jurio Baliūno tapybos darbų parodą, bet ir pabendrauti su pačiu kūrėju. Linkuvoje sulaukta ir „sugrįžimų“: Linkuvos kultūros centre eksponuojama kraštiečio Klemeso Kupriūno grafikos darbų paroda „Ekslibrisas“, o bibliotekoje atidaryta Rimos Briškaitės interjerinių lėlių paroda.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA