REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2022 m. Kovo 16 d. 15:50

„Lifosai“ leista atsiskaityti su darbuotojais

Kaunas

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


209195

Dėl Europos Sąjungos sankcijų veikti nebegalinčiai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ pritaikyta išimtis ir leista atsiskaityti su darbuotojais, pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mano žiniomis, tai yra padaryta, tokiu atveju Užsienio reikalų ministerija duoda atskirą leidimą išmokėti darbo užmokestį“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjerė.

Premjerė negalėjo pasakyti, koks bus tolesnis bendrovės likimas.

„Aš nesu detaliai susipažinusi su įmonės tiekimo grandinėmis ir alternatyvomis, kad galėčiau pasakyti jums šiandien, koks čia sprendimas optimalus (...) Tai atskira privataus sektoriaus įmonė, koks sprendimas šiandien yra geriausia, aš negaliu pasakyti. Geriausia būtų buvę, kad bendrovė būtų turėjusi akcininkus, kurie nekelia klausimų dėl ryšių su Vladimiru Putinu“, – kalbėjo I. Šimonytė.  

Bendrovės veikla buvo sutrikdyta, kai ES kovo 9-ąją paskelbus sankcijas netiesioginiam „Lifosos“ savininkui Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos bendrovės sąskaitos, dėl to ji negali tęsti veiklos.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis BNS trečiadienį sakė siūlantis, kad „Lifosai“ būtų leista išmokėti atlyginimus, sumokėti mokesčius valstybei ir už komunalines paslaugas.

Premjerės teigimu, „Lifosos“ nacionalizuoti nesiruošiama: „Nacionalizacija Lietuvoje nėra labai praktikuojamas dalykas“. 

Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje trečiadienį  „Lifosos“ atstovai kalbėjo, kad dėl įšaldytų sąskaitų negali atsiskaityti su darbuotojais, sumokėti mokesčių, atsiskaityti už komunalines paslaugas.

Bendrovė taip pat pabrėžė, kad gali tęsti veiklą taip, kad pinigai neturėtų patekti sankcionuotam netiesioginiam įmonės savininkui. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA