REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 3 d. 12:24

Lietuvos žaliųjų partija pristatė kandidatus į Europos Parlamentą: sąraše – tik moterys

Lietuva

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąrašo pristatymas. ELTA / Josvydo Elinsko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


296907

Lietuvos žaliųjų partija į Europos Parlamento (EP) rinkimus kelia tik moterų kandidatūras. Pasak partijos pirmininkės ir sąrašo lyderės Ievos Budraitės, tai pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai rinkiminis sąrašas sudarytas tik iš kandidačių.

Kaip teigiama žaliųjų pranešime spaudai, nestandartiniu žingsniu partija siekia paskatinti moterų dalyvavimą politikoje ir atkreipti dėmesį į neigiamas ekonomines ir socialines lyčių disbalanso, priimant politinius sprendimus, pasekmes.

„Moterų Europoje gyvena penkiais procentais daugiau nei vyrų, tačiau priimant politinius sprendimus jos vis dar nėra proporcingai atstovaujamos: moterys sudaro tik 39 proc. visų Europos Parlamento narių skaičiaus, nacionaliniuose valstybių parlamentuose – dar mažiau“, – teigia I. Budraitė

Antru numeriu į EP kandidatuoja buvusi švietimo ir mokslo viceministrė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytoja dr. Helga Marija Kauzonė. Po jos – Gamtos tyrimų centro mokslininkė, tyrinėjanti klimato kaitą, dr. Marija Žukovskienė. Ketvirtuoju numeriu iškelta „Sienos grupė“ teisininkė, „Gegužės 1-osios profsąjungos“ pirmininkė Emilija Švobaitė. Penketuką užbaigia Romų bendruomenės vadovė Rasma Pažemeckaitė.

Kandidačių dešimtuke taip pat aplinkosaugos teisėje besispecializuojanti advokatų kontoros partnerė Vilma Sabaliauskienė, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos specialistė Anastasija Skunčikaitė, Lietuvos mokytojų sąjūdžio steigėja, Rūta Andriuškevičienė, komunikacijos dėstytoja dr. Inga Laurušonė, gydytoja Danutė Simelienė.

Partija taip pat pristatė rinkiminę programą, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas klimato krizei, lyčių lygybei, sveikatai ir saugumui.

Žaliųjų kandidatės save ir savo rinkiminę programą pristatė netradicinėje vietoje – šiukšlėmis nusėtoje Vilnelės upės pakrantėje Naujoje Vilnioje. Po prisistatymo kandidatės švarino paupį, surinko irstančias tekstilės, pakuočių atliekas, statybinį ir techninį laužą.

ELTA primena, kad EP rinkimai vyks šių metų birželio 9 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA