PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Rugsėjo 23 d. 15:38

Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą naujojo sezono pradžios proga sveikino Prezidentas V. Adamkus

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15284

Penktadienio vakarą į Vilniaus kongresų rūmus rinkosi pakiliai nusiteikę klasikinės muzikos mylėtojai ir gurmanai. Čia Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas maestro Gintaro Rinkevičiaus, iškilmingai atidarė 29-ąjį savo koncertų sezoną. Rugsėjo 22-osios vakarą sausakimšoje salėje koncertavo net trys Lietuvos operos scenos žvaigždės - tenoras Edgaras Montvidas, baritonas Kostas Smoriginas, sopranas Viktorija Miškūnaitė ir Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis). Pasveikinti Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atvyko ir Prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti garbūs svečiai.


Foto galerija:

asascas.jpg
nuotraukaphp.jpg
sdcsdcadc.jpg
sdvsdsdc.jpg

„Šiuo koncertu Jūs tarsi užbaigiate pirmąjį šimtmetį Lietuvos gyvenime, per kurį menas, daina, opera mus stiprino, ir šiandieną galime džiaugtis ta laisve, kuria naudojamės. Per dainą, meną ir muziką išeiname į pasaulį ir tikrai turime, kuo didžiuotis. Drįstu pasakyti, kad nors mano širdyje šis koncertas yra baigiamasis pirmojo šimtmečio koncertas, kartu šiuo koncertu mes atidarome antrąjį Lietuvos valstybės šimtmetį. Aš tikiuosi, kad kitą šimtmetį mes lygiai taip pat netrūksime talento, jėgos ir tolesnio darbo mūsų valstybei ir teiksime Lietuvos žmonėms tą džiaugsmą, kurį patyrėme šiandien ir patyrėme visus tuos ilgus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gyvavimo metus. Ačiū Jums labai“, - sveikinimo kalboje po koncerto susirinkusiems svečiams sakė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą pasveikino ir Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, linkėdamas, kad muzikos darna ir harmonija persikeltų ir į visos valstybės bei visuomenės gyvenimą.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius po koncerto dėkojo susirinkusiesiems, orkestro muzikantams, chorui ir solistams. „Mums tikrai labai pasisekė, kad E. Montvidas, K. Smoriginas ir V. Miškūnaitė galėjo atvažiuoti pas mus šį vakarą ir atlikti puikiausią, gražiausią pasaulio muziką“, - džiaugėsi G. Rinkevičius.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pradžios koncerto pirmojoje dalyje skambėjo didingas ir šviesus Džakomo Pučinio (Giacomo Puccini) kūrinys „Šlovinimo Mišios“, orkestro atliekamas kartu su E. Montvidu, K. Smoriginu ir Kauno valstybiniu choru. Antrojoje koncerto dalyje žymūs solistai atliko arijas ir duetus iš Dž. Pučinio operų „Toska“, „Bohema“, „Kregždutė“ bei Gaetano Donicečio (Gaetano Donizetti) operos „Liučija di Lamermur“, palydėtus audringų publikos ovacijų. Šventinį koncertą baigė įspūdingas G. Donicečio tercetas iš operos „Meilės eliksyras“.

ELTA